Adam Lacko z MKR je čtvrtým Sportovcem roku

zdroj: MKR Technology , 27.2.2013

Adam je čtvrtým Sportovcem rokuTradiční anketa Sportovec roku Litoměřicka zná své vítěze. Vůbec poprvé v její historii dosáhl některý z vyhlášených na zlatý hattrick. Třikrát po sobě totiž zvítězil reprezentant v házené a opora extraligového týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Jiří Motl. Náš pilot Adam Lacko skončil těsně pod pódiem na čtvrtém místě.

 Vítěz vzešel ze součtu hlasů pěti hodnotících subjektů. Za vítězným Motlem je šermíř Slavoje Litoměřice Michal Čupr a třetí judista Jiří Pokorný. Adam, který minulý týden vyhrál prestižní motoristickou anketu Zlatý volant, si za třetí příčku z Mistrovství Evropy závodních tahačů letos odnesl z ankety Sportovec roku čtvrté místo. Za stejnou pozici při loňském vyhlášení skončil osmý. „Jdu teď z jednoho vyhlášení na druhé. Určitě je to moc příjemné. Nejen v anketách, ale především ve svých výsledcích na závodní dráze stále stoupám výše, a proto věřím, že třeba příště si už tady v Litoměřicích půjdu pro některou z medailových pozic,“ mrknul Adam.

Během večera se v litoměřickém domě kultury vyhlašovalo celkem šest kategorií. Pořadí sestavilo hlasování čtenářů, sportovních redaktorů, zástupci ČSTV, měst a sportovních subjektů. U tří subjektů by Adam skončil na pódiu – u sportovních redaktorů byl hned za vítězným Motlem, mezi sportovními činiteli byl třetí a stejnou pozici získal i po hodnocení zástupců měst.
V rámci doprovodného programu vystoupili zpěváci Olga Lounová, Zoran Gajič nebo biketrialista Tomáš Zedek. Anketu od roku 2000 tradičně spolupořádá OS ČSTV s Městem Litoměřice a Litoměřickým Deníkem.
Celkové výsledky ankety – Jednotlivci dospělí:
1. Jiří Motl (HK .A.S.A. Město Lovosice, házená)
2. Michal Čupr (Slavoj Litoměřice, šerm)
3. Jiří Pokorný (Sport Judo Litoměřice)
4. Adam Lacko (MKR Technology, motorismus)
5. Stanislav Godla (ASK Lovosice, kickbox)
6. Jaroslav Stalmacher (Sport Judo Litoměřice)
7. David Vršecký (Buggyra Roudnice, motorismus)
8. Michael Maier (YCR Roudnice, jachtink)
9. Michal Lupínek (ASK Lovosice, kickbox)
10. Blanka Ježková (Slavoj Litoměřice, veslování)
Red

Red