Autobusové nádraží je z důvodu rekonstrukce uzavřeno

LOVOSICE – Počínaje dnem 19. června došlo k uzavírce autobusového nádraží v Lovosicích na dobu nejdéle do konce roku 2017. Autobusové zastávky jsou přesunuty do ulice Žižkova co nejblíže nádraží ČD.

Vzhledem k tomu, že se celé autobusové nádraží stalo staveništěm, bude odkloněn i pěší provoz. Cestující se na nádraží ČD dostanou okolo budovy tepelného hospodářství, podél domu čp. 914 (vysoký panelák).

Uzavírka autobusového nádraží celkově omezí parkovací možnosti v okolí nádraží. Jako částečnou kompenzaci tomuto omezení jsme po dobu uzavírky nádraží zrušili zpoplatněné parkování vedle společnosti Mondelēz. Řidiči zde budou moci parkovat bezplatně,“ dodává k dopravním omezením Milan Dian, starosta města.

Spoje linek ze směru Litoměřice jsou vedeny z ulice Terezínská do ulice Žižkova na provizorní zastávky autobusů, pokračovat budou do ulice Husova a na Terezínskou ulici. Tam se již napojí na stávající trasu. Spoje linek ze směru od ÚNZ jsou vedeny po stávající trase ulic 8. května a Žižkova, odtud ulicí Terezínská a dále po stávající trase.

Red

Red