Brozany v Žatci uhráli bod, ale přišli o France

| 12. 3. 2012 | Divize sk. B | 16. kolo | -LD- |

FK Slavoj Žatec – SK Sokol Brozany 0:0

Dělbou bodů skončilo v Žatci úvodní jarní utkání divize. Fotbalisté domácího Slavoje ani naši borci nenašli recept na vstřelení branky.

Slavoj, jehož sestavu doplnilo hned několik posil ze spolupracujícího druholigového Mostu, začal v jarní premiéře aktivně. Oba týmy hrály s velkým nasazením, ovšem k vidění bylo také mnoho nepřesností. První vážnější šanci měl žatecký Karič ve 32. minutě, před gólmanem Vachem si ale balon příliš předkopl. Ve 34. nedostali míč do sítě po nadějném rohu Vávra ani Bešík.

My jsme domácího gólmana Aschenbrennera poprvé vážněji ohrozili až ve 38. minutě. Jen o minutu později po souboji ležel ve vápně právě gólman domácích, sudí ale nechal pokračovat hru a Antonín Kühn nastřelil pouze tyč. Poslední šanci první půle měl Žatec, ovšem Lesniak v záklonu hlavičkoval slabě.

fotogalerie autora Milana Richtra zde

Po změně stran se dál hrálo hodně důrazně, šancí bylo ale méně. První příležitost měl opět hodně viditelný Štefko. Jeho střela z vápna šla ale těsně mimo. V 55. minutě jsme se opět dostali na dostřel domácího gólmana. Tvrdou střelu ale zablokoval Vávra. V 65. Štefko centroval, Lesniak dával nad. Po této šanci fotbalisté Slavoje ubrali na aktivitě, a tak mohl Ahmed v 76. pořádně protáhnout domácího Aschenbrennera.

V závěru se o rozruch postaral už jen Honza Franc, který v 85. minutě viděl druhou žlutou a šel dříve do sprch.
„Nechápu. To bylo úplně zbytečné vyloučení. Jinak ten zápas byl opravdu remízový, i těch 0:0 odpovídá,“ dodal.