Černá kronika z regionu

Z přečinu krádeže je podezřelý 32letý muž z Lovosicka, který si přivlastnil automobilové nádrže na palivo a část výfuku. Části vozidla nalezl před jednou z lovosických autodílen a ihned je přemístil do sběrny druhotných surovin. Získané finanční prostředky použil pro svou potřebu. Policisté části vozidla zajistili ve sběrně druhotných surovin. Škoda je vyčíslena na 7 tisíc korun.
policie auto1
O víkendu vnikl neznámý lapka do stanu u jezera v Píšťanech. Do stanu vnikl zřejmě v nočních hodinách, když poškození spali. Po rozepnutí vchodu stanu odcizil z peněženky uložené v kabelce finanční hotovost a stravenky. Majitel stanu předběžně vyčíslil škodu na 2300 korun, případ je vyšetřován jako přečin porušování domovní svobody, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.
Řídil bez oprávnění
Při řízení osobního vozidla v Litoměřicích byl v úterý časně ráno kontrolován 39letý muž ze Štětí. Následnou kontrolou policisté zjistili, že dotyčný má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do poloviny roku 2014. Pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí podezřelému až tříleté vězení.

K činům se doznal; Spravedlnosti neutekl; Bylo odemčeno

Muž, který zapaloval kontejnery na komunální odpad, byl dopaden. V období od konce května do současné doby zapálil v Litoměřicích celkem 46 kontejnerů na komunální odpad. Škoda, kterou svým jednáním způsobil, se vyšplhala na 137 tisíc korun. Kontejnery zapaloval většinou v nočních hodinách a v některých případech jich hořelo i šest najednou. Při požáru jednoho z kontejnerů došlo k poškození oken a fasády poblíž stojící budovy. Dopaden byl tuto středu krátce poté, kdy zapálil dva kontejnery v litoměřické ulici Karla IV. Ke svému jednání se doznal. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil 22letého muže z Litoměřic z trestného činu poškození cizí věci, jeho trestní stíhání probíhá na svobodě.
Spravedlnosti neutekl
Po krádeži zboží v litoměřickém nákupním centru lapka proskočil prosklenými dveřmi. Tento kaskadérský kousek se v polovině srpna povedl 38letému muži z Litoměřic, aniž by se zranil. Útěku předcházela krádež zboží v obchodě, které pronášel skrytě pod ošacením do prostoru za pokladny. Zde byl osloven pracovníky prodejny, kterým sice zboží dobrovolně vydal, ale na příjezd policistů se mu čekat nechtělo. Náklady na opravu dveří přesáhnou 13 tisíc korun. Tento týden bylo dotyčnému sděleno podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.
Bylo odemčeno
Ve středu přijali terezínští policisté oznámení z Bohušovic nad Ohří o krádeži věcí ze zaparkovaného nákladního vozidla. Neznámý lapka vnikl do vozidla bez použití násilí, neboť poškozený jej zapomněl uzamknout. Jeho kořistí se stal notebook v hodnotě 12 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Red

Red