Černá kronika

Řídila, ač neměla

I přes vyslovené zákazy řízení všech motorových vozidel neváhala 45letá žena z Roudnicka usednout za volant vozidla. Při jízdě po komunikaci byla nedaleko místa svého bydliště kontrolována hlídkou dopravních policistů, kteří následnou lustrací zjistili, že dotyčná nerespektuje zákony. Kontrolovaná žena řídila vozidlo, ač má vysloveny tři zákazy řízení všech motorových vozidel s platností až do roku 2016 a to nejen zákazy vyslovené správními orgány, ale i rozhodnutím soudů. Ještě téhož dne bylo ženě sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v případě soudem uznané viny jí hrozí až tříleté vězení.

 

Okradl spícího
Při cestování vlakem byl v neděli v časných ranních hodinách okraden mladý Roudničan. Zatímco na chvíli usnul, neznámý lapka se postaral o jeho zavazadlo ležící vedle něj na sedadle. Po probuzení zjistil poškozený, že přišel o tašku s mobilním telefonem. Škoda přesahuje na 7 tisíc korun. Krádež nyní vyšetřují roudničtí policisté.

Okradena při nákupech
Při nakupování v litoměřickém supermarketu byla o víkendu okradena mladá žena. Neznámý lapka pravděpodobně využil nepozornosti poškozené a v nestřeženém okamžiku jí sáhl do kapsy ošacení pro mobilní telefon. Majitelka telefonního přístroje vyčíslila škodu na 6 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.
Cennosti přikryl sakem
Na počátku tohoto týdne přijali litoměřičtí policisté oznámení o krádeži věcí z vozidla. Neznámý pachatel vnikl v odpoledních hodinách do vozidla zaparkovaného na přírodním parkovišti pod rozhlednou vrchu Varhošť. Pravděpodobně ho navnadil pohled přes okénko, neboť sako v zadní části vozu zakrývalo kabelku a další cennosti. Po rozbití skleněné výplně okna si neznámý lapka přivlastnil věci za více než 19 tisíc korun. Po pachateli krádeže a odcizených věcech policisté pátrají.
Doporučujeme:
• ve svých vozidlech nevystavujte žádné věci, ani prázdnou igelitovou tašku (i zdánlivě bezcenná věc může pachatele zlákat k vniknutí do vozidla)
• do palubní přihrádky neukládejte osobní doklady ani doklady k vozidlu
• nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle (ani když vozidlo opouštíte na malou chvíli)
• zabezpečením vozidla ztížíte pachateli krádež
• zajímejte se o bezpečnější systém ochrany vozidla
• při odchodu od vozidla zkontrolujte uzamčení dveří a uzavření oken včetně střešního
• zamykejte vozidlo (i když se vzdalujete od vozidla jen na chvíli)
• využívejte hlídaná parkoviště
• neparkujte svá vozidla na opuštěných místech (více zde)

Výzva pro občany

LITOMĚŘICE – Muž si odnesl peníze, které mu nepatřily

Lovosičtí policisté pátrají po neznámém muži, který dne 8. 10. 2014 vybral neoprávněně z jednoho lovosického bankomatu peníze. Muž na fotografii zjistil, že je v bankomatu otevřený účet, protože osoba, která tam byla před ním, zapomněla v bankomatu svou kartu. Nepoctivec vybral neoprávněně finanční hotovost a kartu zde ponechal. Tvář muže naštěstí zachytila kamera.
Pokud muže na fotografii poznáte, uvědomte policisty na tel. lince 158 nebo volejte přímo lovosickým policistům na tel. č. 974 436 701. Za spolupráci děkujeme.

muz muz+

Red

Red