Charita na Litoměřicku rozdělí 16 miliónů Kč

pov

V zatopených místech litoměřické diecéze působí místní oblastní a farní charity, které provádí sociální šetření v programu následné povodňové pomoci

 

Charita podpoří minimálně 400 domácností. O příspěvek určený na obnovu bydlení a domácnosti mohou žádat senioři, rodiny s dětmi, lidé se zdravotním postižením nebo lidé v mimořádně obtížné sociální situaci.

Povodňová pomoc potrvá do konce roku 2013, kdy by měly být rozděleny všechny prostředky z uvedených sbírek.

Mezi domácnosti litoměřické diecéze rozdělí celkem 16.000.000 korun. Do dnešní doby byla charitními pracovníky v rámci litoměřické diecéze poskytnuta finanční pomoc ve výši 2.060000 korun a to 60 vybraným domácnostem na Lovosicku.

Poděkování patří zejména německé Charitě Deutsche Caritasverband, která na povodňovou pomoc naší Charity věnovala 500.000 Euro. Také dárci z České republiky přispěli významnou částkou 4.300.000 korun a farnosti litoměřické diecéze zaslaly na účet Charity dalších 500.000 korun,

Dvoučlenné týmy charitních pracovníků zjišťují v průběhu sociálních šetření rovněž potřeby, které lze naplnit prostřednictvím stávajících, zejména charitních, sociálních služeb. Aktivně vyhledávají osoby, které obtížně zvládají náročnou životní situaci a potřebují psychosociální pomoc či odborné poradenství.

Koordinátorem charitní povodňové pomoci v litoměřické diecézi Bc. Roman Striženec.

místo: Lovosice, 2. 10. 2013  Autor: Dagmar Lendelová, terénní pracovník DCH LTM

Kontakt: 731 557 638, terenniprace@centrum.cz

 

Red

Red