Děkujeme za „školandu“

Skolanda_Prichovice_u_Tanvaldu_203 (800x600)Obec Příchovice je rekreační a zemědělská ves, která se nachází asi 3km na jihozápad od proslulého lyžařského centra Kořenov na pomyslné hranici Krkonoš a Jizerských hor. A právě v této destinaci strávily děti z MŠ Poplze třetí květnový týden letošního roku. Pět dnů, které prožily v nádherném prostředí nedaleko Harrachova, bylo plných výletů, her, učení a zábavy.

Navštívily krajské město Liberec, jeho zábavní komplex Babylon, ZOO a jeden z pěti Dinoparků v ČR. Na krásy Jizerských hor se podívaly ze 24m vysoké kamenné novogotické rozhledny Štěpánka, která stojí na vrchu Hvězda ve výšce 959m nad mořem. S větrem o závod se proháněly na bobové dráze v Harrachově či si zahrály minigolf. V Krkonošském národním parku překonaly Liščí stezku a obdivovaly Mumlavský vodopád, který je 8m vysoký a je nejvodnatějším vodopádem v Krkonoších. Na „školandě“ nesměla chybět přehlídka masek, hry, soutěže a další aktivity.

Že se jedná o velmi oblíbenou akci a že má pořádání školek v přírodě smysl ukazují spokojené děti, které se celý týden výborně bavily. V případě školky z Poplz je obliba dokázána také nadšenou přítomností školáků, kteří v loňském roce toto předškolní zařízení opustili.

Největší dík a obdiv za to patří samozřejmě Lence, Evičce, Hance a ostatním pedagogickým pracovníkům, kteří společně s dětmi vytvořili na celý týden jednu velkou rodinu.

Fotografie naleznete na

http://skolkapoplze.rajce.idnes.cz/2013-05-17_Skolanda_Prichovice_u_Tanvaldu/

VaDa

Red

Red