Děti ze ZŠ Havlíčkova s Kuřetem pro dobrou věc

V pátek 9.listopadu pořádalo nakladatelství Albatros ve spolupráci s nadací Kuře čtenářský maratón v rámci projektu Čtení pomáhá, který běží 18 měsíců a díky němuž bylo naplněno již 164 charitativních projektů. Částka vybraná jako startovné od každého účastníka čtecího maratónu putovala nadaci Kuře a podpoří děti, které potřebují „záchranný kruh“, aby mohly žít normální život.

Celá akce se konala od ranních hodin až do večera v Paláci knihy Luxor na Václavském náměstí v Praze za mediální podpory České televize. Své knihy, které publikují u nakladatelství Albatros, zde představily a společně s dětmi pak četly paní spisovatelky Daniela Krolupperová, Ivona Březinová a Iva Procházková. Maraton slovem provázely známé osobnosti – Zora Jandová, Tomáš Hanák, Jan Potměšil, Míša Maurerová a další.

Právě herečka Míša Maurerová provázela čtením děti ze 3.A, 3.B a 5.A ZŠ Havlíčkova v Litoměřiccích. Paní spisovatelka Daniela Krolupperová jim osobně přečetla úryvek ze své knihy Josífkův pekelný týden. Tato knížka vyšla v nakladatelství Albatros v edici Druhé čtení.

Potom už se malí čtenáři střídali jeden za druhým a po kouscích četli zábavný příběh. Za své čtenářské snažení obdrželi potlesk a odznáček s nápisem Četl jsem pro Kuře a s logem nadace jako poděkování za účast a finanční pomoc potřebným.

Paní spisovatelka nakonec dětem knížku, ze které četly, podepsala a připojila milé věnování.

Děti si účastí na této akci uvědomily, že čtení je úžasná zábava a že se stalo něčím víc nejen pro ně jako pro čtenáře, ale také pro ty, pro které četly. Úžasnější motivaci ke čtení a sociálnímu učení lze jen těžko hledat.

Mgr. Ilona Futerová,

ZŠ Havlíčkova Litoměřice

Red

Red