Farmářské trhy bez přestávky i o prázdninách

farmářské trhy roudnice27. 06. 2013 | Svatava Jirmusová, Trhni se, o. s. | Zprávy z Roudnicka

Podobně jako v loňské sezóně, pokračujeme bez přerušení s pořádáním Roudnických farmářských trhů i přes celé prázdniny. Vždyť právě v letních měsících dozrává nejvíce ovoce a zeleniny. Během prázdnin trhy nabídnout také pohodu, odpočinek, cíl dopolední procházky nejen za zdravým nákupem. Pro děti je na každém trhu připraven dětský koutek. Mohou zde kreslit nebo si vyzkoušet zatloukání hřebíků.

Uspěli jsme při žádosti o dotaci s projektem oživení farmářských trhů kulturním programem. Město Roudnice n. L. nás podpořilo částkou 19 000 Kč, kterou jsme rozdělili do 16 konaných farmářských trhů v roce 2013. Hradíme z ní honoráře účinkujících hudebníků a loutkové divadlo.

Z ankety, kterou jsme mezi nakupujícími v průběhu jarních farmářských trhů uspořádali vyplývá, že 80% návštěvníků farmářské trhy navštěvovalo i v roce 2012. Rádi se vracejí, vědí co nakupují a mají jasnou představu o tom, co chtějí nakoupit. Jde především o české kvalitní a čerstvé produkty, zeleninu a ovoce. 90% nakupujících bylo se svým nákupem velmi spokojeno. „Kdyby nebyla manželka s nákupem na farmářském trhu spokojená, tak sem nechodíme:“sdělil pan K. Spokojenost návštěvníků na farmářském trhu se neměří jen jejich počtem, ale především utrženým ziskem pro farmáře, ekonomickým přínosem pro podnikatele na Husově náměstí a spokojeností nás všech i organizátorů občanského sdružení Trhni se,. Farmáři si trhy na Husově náměstí velmi pochvalují. Jsou spokojeni především s organizací, příjemnou atmosférou na trhu, klidným a malebným koncem Husova náměstí. „Trhy v Roudnici jsou úžasnou společenskou událostí. To v Litoměřicích vůbec není. Tam lidi přijdou, šup nakoupit a pryč. Moc se nám v Roudnici n. L. líbí. Procházejí se tu maminky s kočárky a pěkně hraje hudba, potkávají se tady babičky, poklábosí a koupí si něco dobrého. Je vidět, že vám na přípravě trhů záleží a děláte to pro lidi,“ sdělila nám paní Škodová, která jezdí na trhy se zeleninou z Libotenic.

Na sobotu 29. června jsme pro vás připravili hned několik zajímavých novinek z našeho regionu. Levandulová farma ze Židovic u Roudnice nad Labem přijede na farmářský trh s levandulí ve všech možných podobách. Pěstují ji výhradně z vlastních zdrojů, ošetřují bez chemických postřiků přírodním způsobem. V nabídce budou svazky a kytice z čerstvé levandule různých kultivarů, dekorace, sazenice. Hospodářství pod Strážným vrchem z Verneřické části Českého středohoří přijede na trh s čerstvými kozími sýry.

Tradičně najdete na trhu vaše stálé farmáře a zemědělce z místního regionu a okolí. V kulturním programu vystoupí od 9:00 hodin hudební trio Hozny a Shoda okolností ze Štětí. Všechny srdečně zveme tuto sobotu od 8:00 hodin na farmářské trhy na Husovo náměstí. Určitě neváhejte přijít brzy dopoledne, protože někteří farmáři mají před polednem již vyprodáno.

Red

Red