Hassan Mezian a Jiří Dienstbier: Malé nemocnice mají naši podporu

To je pro mnohé nemocnice z ekonomického hlediska likvidační. Uvědomuje si to jak Hassan Mezian, tak Jiří Dienstbier.

Kandidát do Senátu za Litoměřicko a Slánsko Hassan Mezian se senátorem a kandidátem na prezidenta Jiřím Dienstbierem společně navštívili Podřipskou nemocnici s poliklinikou.

Nemocnice v Roudnici nad Labem má mít definitivně uzavřena dvě oddělení ze čtyř.

„Navštívil jsem nemocnici a z informací, které jsem se dozvěděl vyplývá, že nemocnice má na Roudnicku velkou podporu obyvatel. Pokud by petici odeslali do Senátu, díky tomu, že má přes 14 tisíc podpisů, projednával by ji petiční výbor,“ řekl Jiří Dienstbier. „Rušení oddělení a celých nemocnic nemá racionální důvod, neexistují žádné studie, které by to ekonomicky podpořily.“
O zachování dostupné zdravotní péče nejen na Roudnicku přes půl roku usiluje Hassan Mezian. „Pokud budu zvolen senátorem, budu iniciovat na půdě Senátu veřejnou debatu o nemocnicích v celé zemi,“ uvedl krajský zastupitel Ústeckého kraje.

„Přes půl roku se snažím zachovat dostupnou zdravotní péči v regionu v současném rozsahu. Hovořil jsem o nemocnicích jak s ředitelem krajské VZP, tak i se starosty obcí. Napsal jsem i dopisy ministrovi zdravotnictví či předsedovi správní rady VZP. Nehájím pouze zájmy litoměřické či roudnické nemocnice, ale obyvatel. To vše jsem činil jako krajský zastupitel. Jako senátor bych měl ještě více možností, jak situaci řešit. V Senátu se totiž rozhoduje o zásadních zákonech ovlivňujících život lidí,“ konstatoval Hassan Mezian, který kandiduje v senátních volbách v obvodu č. 29 Litoměřicko a Slánsko.

Red

Red