Klokan Joey se nechal chytit

klokan joeyKlokan Joey je již zpět na své zahradě. Jeho útěk trval celkem 9 dní a zaměstnal více jak 20 lidí. Pátrání po něm se zúčastnil i policejní vrtulník, který kontroloval okolí Třebenic.

Třebenický strážník Tomáš Rotbauer, se s uprchlým Joeym potkal , když ráno kontroloval chatovou osadu pod Košťálovem. „Několikrát jsme na sebe mrkli a klokan odskákal.“ Od té doby se jej společně s množstvím dobrovolníků, snažili chytit, avšak mazaný Joey jim to vůbec neusnadňoval. Ba naopak.

Ačkoliv dle odborníků je inteligence klokanů relativně malá, Joey všem předvedl, že u něj toto pravidlo neplatí. Pokaždé když jej měli obklíčeného nějak vyklouzl.

Největší obavy z volného pohybu zvířete vznikaly z bezprostřední blízkosti frekventované silnice. Hrozilo totiž reálné nebezpečí, že klokana budou přitahovat světla projíždějících aut a on tak může snadno skončit pod jejich koly.

Toto se naštěstí nestalo a Joey byl nakonec dopaden, když sám vešel do oplocené zahrady odkud nebylo úniku. Před lovci klokan stále unikal a i proto aby nedošlo k nějakému zranění nakonec byla použita foukačka s uspávacím narkotikem.

Zasažený Joey usnul a mohl být bezpečně dopraven ke svému majiteli. Probudil se doma.

Rekordmanem mezi útěkáři je proslavený klokan Vendelín, který svými kousky bavil celé česko a média mu věnovaly značnou pozornost. Pohyboval se v okolí 92km dálnice D1. Rekord vytvořil, když prchal před svými pronásledovateli téměř měsíc. Nakonec se sám od sebe vrátil domů a usnul zahrabaný v seně. No jó doma je doma.

Red

Red