Hrajeme si, tvoříme, sportujeme

 

Díky dotaci Rady Ústeckého kraje z programu „Volný čas 2018“ jsme mohli realizovat projekt příměstského tábora s názvem „Hrajeme si, tvoříme, sportujeme“. Tuto myšlenku jsme naplnili spoustou jedinečných a neobvyklých aktivit, které jsme si během pěti dnů vyzkoušeli.

Dopolední část byla věnována výtvarným věcem. Při keramice jsme si vyrobili jmenovku a kachel dekorovaný sklem. S pomocí lisu na papír (Bigshot) jsme složili a vyzdobili vlastní deník. Do něj jsme během celého týdne hned vlepovali fotky z prožitých akcí. Výroba mýdel byla čtvrteční aktivita. Do základní hmoty jsme přidávali vonné esence, barviva a pak jí nalili do forem. Nová a velice zajímavá byla pro nás technika Enkaustika. Jedná se o vytváření obrazců roztavenými voskovkami na žehličce. Vznikají tak krásné obrázky a ty se dají přenést i na textil. Toho jsme využili při dekorování plátěné tašky.

Díky vstřícnosti TJ Sokol Mšené-lázně jsme si vyzkoušeli základy gymnastiky ve sportovní hale.

I vedení společnosti Lázně Mšené a.s. bylo velmi ochotné a pronajalo nám bazén.

Na školním hřišti jsme s v ostatní dny učili pravidla baseballu a volejbalu.

Při celodenním výletu jsme se i přes nevyzpytatelné počasí rozhodli pro rafty na kanále v Roudnici nad Labem. Pod vedením zkušených kajakářů Milana Kyzlíka, Moniky Kyzlíkové a Jakuba Havránka si všechny děti sjely „divokou vodu“. Byly nadšené a dokonce oželely i opékání buřtů, jen aby mohly jet ještě jednou. Byl to skvělý zážitek. Výlet jsme zakončili návštěvou nového infocentra města Roudnice n.L.

Již po druhé jsme využili pro výborné obědy pohostinství „U Kapličky“ p. Sýkorové a moc jsme si pochutnali.

Na realizace se podíleli: Michaela Novotná, Klára Waszylysynová, Olga Marejková, Miluše Sedlmaierová

Celý týden byl báječný a jedinečný. Pro všechny.

https://druzinamsene.rajce.idnes.cz/

Red

Red