Josef Rajchert vede své svěřence k neustálým úspěchům

Žákovské karate Ústecko/lovosických středisek slavilo úspěch 14 medailemi na Libereckém poháru mládeže v české Lípě.

Osm jasných prvenství ukázalo na správnou cestu přípravy žáků před letošním M ČR.
„Vyjeli jsme pouze na disciplínu kata, protože jsme chtěli cíleně zamezit možným rehabilitacím v kumite, při neúspěšných sestavách.

Závodníci se tak plně soustředili na jednu disciplínu“, prozradil šéftrenér Rajchert taktiku této soutěže.

První místa vybojovali, ve svých kategoriích žactva, Adam Šmejkal, Adéla Čepičková, Iveta Vondráková, Adam Hostaš, a Kateřina Hrstková. Dařilo se i v týmech kde nepoznali porážku žáci Pavel/Šmejkal/Mička, mladší žákyně Vondráková/Vondráková/Pracnová a starší žákyně Čepičková/Kovářová/Hrochová. Stříbrné medaile brali Š .Mička a Z. Vondráková, brozny M. Pavel, K. Nývltová, L. Kovářová a P. Vondrák,

„Dalšími turnaji, končícími sezónu 2018, budou Grand Prix Ostrava pro top závodníky našeho klubu a účast na Generali Cupu v Ústí nad Orlicí pro mládež. Vrcholit budeme po třech víkendových soustředěních v Praze, Českých Budějovicích a Starých Splavech, Mistrovstvím ČR FSKa v České Lípě(kata týmy a modelové situace) a druhým M ČR ČSKe(kata, týmy a kumite) v Jindřichově Hradci. Pak si oddechneme. Všichni.“, uzavřel náročnost tohoto sportu, v bojovém umění, Rajchert, který odlétá jako rozhodčí na MS do španělského Madridu.

Red

Red