krimi zprávy 13.11.2012

Nabízel zlato

V rukou policistů skončil 23letý muž z Roudnice nad Labem, který se chtěl obohatit na úkor druhých. Na internetovém portálu nabízel v aukci zlato a zlaté mince. Důvěřiví zájemci mu zaslali peníze na jeho účet, ale zboží se nedočkali. Mladík s nimi přestal komunikovat a marně čekali na navrácení svých financí. Celkem se mu podařilo oklamat 6 poškozených a nezákonným způsobem získat 250 tisíc korun. Mladík si za „vydělané“ peníze nakoupil elektroniku, kterou dobrovolně vydal policistům. Byla také zajištěna část finanční hotovosti, kterou nestihl utratit. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčného z trestného činu podvodu, jeho trestní stíhání probíhá na svobodě.

Pil, ničil a kradl

V pondělí v odpoledních hodinách zadrželi policisté 42letého muže, který řádil pod vlivem alkoholu. U obce Hoštka utrhl stěrač ze zaparkovaného osobního vozidla značky Hyundai, dále poškrábal lak vozidla a rozbil skleněné výplně zadních oken. Z vozidla si odnesl batoh s osobními věcmi v hodnotě 10 tisíc korun. Poškození automobilu je odhadnuto také na 10 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol u podezřelého muže byla pozitivní s výsledkem 2,82 promile! Když vystřízlivěl z alkoholového opojení, převzal si podezření z přečinu krádeže a poškození cizí věci, jeho jednáním se nyní bude zabývat soud.
Odnesl zeleninu, ovoce i vejce
V nočních hodinách z neděle na pondělí vnikl neznámý pachatel na balkón bytu panelového domu ve Štětí. Vyšplhal do dvoumetrové výšky a odnesl si koberec, osušky, ovocné pivo a nepohrdnul ani jablky, cibulí a vejci. Poškozený vyčíslil škodu na více jak 2 tisíce korun, policisté případ prošetřují jako přečin porušování domovní svobody a po pachateli i odcizených věcech pátrají.
13. 11. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red