krimi zprávy z Podřipska

Neznámý pachatel v pátek demontoval čidlo na železnici u obce Hrobce. Jednalo se o spadové čidlo, které zajišťuje vyhřívání výhybek v případě sněžení či jiných nepříznivých klimatických podmínek. Demontáží tohoto čidla ohrozil provoz na železnici. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli trest odnětí svobody až na 6 let.

Sebral i uhlák
Roudničtí policisté v tomto týdnu zadrželi sběrače kovů z Podřipska. Mladík vnikl po překonání zajištění branky na pozemek obytného domu a sbíral zde vše, co bylo z kovu. Kromě kovových trubek si odnesl i ostnatý drát a uhlák od kamen na tuhá paliva. Hodnota jeho kořisti přesáhla částku 5 tisíc korun. Neboť je podezřelý z přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody, hrozí mu nyní až tříleté vězení.

O

bdobné oznámení přijali roudničtí policisté v uplynulém týdnu. Neznámý pachatel vnikl násilným způsobem v Roudnici nad Labem do neobydleného domu a odcizil radiátory. Krádeží nástěnných radiátorů vznikla škoda vyšší jak 12 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci, po pachateli pátrají.

Do auta pro kabelku
Do vozidla zaparkovaného před roudnickým nákupním centrem se v pátek v odpoledních hodinách vloupal neznámý pachatel. Po vypáčení dveří si z vozidla odnesl kabelku s finanční hotovostí a parfém. Majitel vozidla předběžně vyčíslil škodu na 7 tisíc korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Odnesl kolo i lyže
O sportovní vybavení se zajímal neznámý pachatel, který vnikl během víkendu do sklepa jednoho z panelových domů v Roudnici nad Labem. Násilným způsobem odstranil zámek sklepní kóje, ze které si odnesl dámské horské jízdní kolo, sjezdové lyže a lyžařské boty. Hodnota odcizených věcí byla poškozeným odhadnuta na 14 tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přečin krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli i odcizených věcech pátrají.

Okradena na zastávce
Další případ krádeže byl v úterý oznámen z Roudnice nad Labem. Při čekání na autobus byla před jedenáctou hodinou na zastávce v


ulici Alej 17. listopadu okradena starší paní. Po příchodu dvou neznámých žen snědé pleti si starší z nich k ní přisedla na lavičku a v nestřeženém okamžiku jí neznámým předmětem rozřízla látkovou tašku, z které odcizila klíče a dámskou peněženku s tisícikorunou. Neznámá žena byla zhruba ve věku 55 – 60let, vysoká 165cm, silné postavy, snědé pleti, měla delší husté černé vlasy, chybějící přední zuby a v obličeji měla pihy a akné. Oblečení si poškozená nevybavuje. Druhá žena, která s ní přišla a postávala opodál, byla štíhlé postavy, ve věku okolo 30let, oblečena do světlého kabátu a riflových kalhot.

Ve výše uvedených případech by policisté uvítali spolupráci případných svědků, kteří se v inkriminovanou dobu nacházeli v uvedených místech. Jakékoliv informace související s případy oznamte na nejbližší policejní služebnu nebo linku 158. Děkujeme.

Sběrači kovů se činí

Také roudnické policisty zaměstnal neznámý sběrač kovů, který vnikl na oplocený pozemek v obci Horní Beřkovice. Odnesl si oplechování ze střech dvou objektů včetně okapových svodů. Majitel objektu vyčíslil škodu na 17 tisíc korun.

V Libochovicích sběrač kovů vnikl na pozemek neobydleného domu. Zajímaly ho vodící kabely k anténám na střeše objektu, které značně poškodil. Hmotná škoda je v tomto případě vyčíslena na 20 tisíc korun.

 

Do lovosického nákupního centra se ve středu vydal 21letý mladík z Podřipska s nekalými úmysly. V prodejně si naplnil kapsy sušenkami, které chtěl pronést pokladnou bez placení. U pokladny pak předložil k zaplacení pouze cukr. Ostražité zaměstnance prodejny však neoklamal. Na místo zavolali policisty a mladík musel s pravdou ven. Následnou kontrolou se ukázalo, že mladý muž nekradl poprvé. V posledních třech letech byl za obdobný čin pravomocně odsouzen. Pro krádež sušenek ho teď může postihnout až tříleté vězení.

27. 2. 2013

 

25. 2. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red