krimi zprávy 13.8.2012

Kárka se hodila

Do objektu skladu u Roudnice nad Labem vnikl o víkendu neznámý pachatel. Po vytržení petlice se zámkem vnikl do budovy a odcizil celé balení pletiva na oplocení. Na odvezení své kořisti využil zde uloženou dvoukolovou kárku. Škoda je vyčíslena na 4500 tisíce korun. Roudničtí policisté po pachateli krádeže pátrají.

Nebezpečný řidič
V sobotu ve večerních hodinách kontrolovali policisté řidiče nákladního vozidla jedoucího z obce Radešín na Charvatce. Řidič se policejní hlídce přiznal, že vypil 8 desetistupňových piv. Jeho tvrzení se ukázalo pravdivé. Řidič při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 1,87 promile. Dále policisté zjistili, že řidič má platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do konce tohoto roku. Za své prohřešky si může vysloužit až tříletý pobyt za mřížemi.

Libochovická pouť proběhla v poklidu

Policisté nezaznamenali žádné narušení veřejného pořádku. Během pouti bylo zkontrolováno 41 vozidel a uloženo 12 blokových pokut. Dva kontrolovaní řidiči usedli za volant vozidla i přes vyslovený zákaz řízení a dopustili se tím přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jeden z místních řidičů před či během jízdy požil alkoholické nápoje a je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Dále libochovičtí policisté zahájili trestní řízení pro podezření z přečinu zatajení věci. Neznámý pachatel nalezl v neděli příruční tašku s obsahem dvou mobilních telefonů, která vypadla z vozidla v obci Libochovice. Taška byla následně nalezena, ale bez mobilních telefonů, které si neznámý nálezce přivlastnil. Za to, že nalezl a přivlastnil si cizí věc, může být neznámý pachatel v případě dopadení potrestán až ročním vězením.

13. 8. 2012

nprap. Pavla Kofrová

Red

Red