V Mostě se o medaile postarali oba Markusové

2.9.2012

V Mostě se o medaile postarali oba MarkusovéVýborně jsme rozjeli nedělní hlavní závod osmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů na domácí půdě v Mostě. Nezasvěceným by se mohlo zdát, že se hodlá zopakovat loňský historický triumf našich tří pilotů na stupních vítězů. Přestože opět všechny naše tři tahače dojely za sebou, letos se prostě musíme sklonit před dvojicí takřka neporazitelných jezdců Hahna s Albacetem. Česká hymna nakonec Mostem přece jen zazněla, když se o ni v hendikepu postaral David Vršecký, kterého na pódiu doplnil druhý Markus Oestreich.

             „Děláme maximum, co je v našich silách – zrychlujeme a přibližujeme se, ale museli jsme si přiznat, že letos jsme na tuhle dvojku krátcí. Důležité pro nás je získat co nejlepší výchozí postavení pro práci na další sezónu a to se pomalu daří. Samozřejmě bych si mnohem více užíval, kdybych mířil za vítězstvím, ale oproti smolené sobotě je nedělní bronz vlastně takové malé zadostiučinění,“ přiznal náš Markus Bösiger.

            Bösi se blýsknul, když v kvalifikaci zajel druhý nejlepší čas a vyjížděl z první lajny. Ten jako jediný svoji pozici nakonec ztratil, když ho po polovině závodu překonal právě Albacete, jinak nejrychlejší sedmička jak si vyjela postavení na startu, tak také dojela do cíle. Závod byl navíc předčasně ukončen, kvůli ošklivé nehodě Francouze Orsiniho. Pořadí brali komisaři po osmi odjetých kolech. „Nebyli jsme si dlouho jistí, jestli budu stříbrný, nebo bronzový, protože Albacete mě předjel právě v jednom z momentů, kdy se bralo konečné pořadí. Nakonec to byl vážně bronz,“ pokrčil rameny Markus.
            Pro vítězství si přijel Jochen Hahn, stříbro bral Albacete a bronz právě Markus, za kterým byli seřazeni parťáci Markus Oestreich a Adam Lacko.
            Dvakrát odstartovaný pak byl druhý nedělní závod s hendikepem, když na trati zůstal nehybný tahač Francouze Quireta. Po druhém startu se do čela brzy dostal Vršecký, který svoji pozici už udržel, a místní diváci mohli slyšet konečně českou hymnu. Na druhou příčku se probojoval náš Markus Oestreich. Bronz bral Němec Körber.  Bösi bodoval pátý a Adam sedmý. „Nebyl to zrovna povedený víkend. Byli jsme sice dvakrát na bedně, ale nejvyšší stupínek se nám vyhnul. Moc jsem si přál sám na pódium před domácím publikem vyskočit, ale prostě se to tentokrát nepovedlo. Bylo ale příjemné slyšet doma hymnu, ačkoli jsme se o ni tentokrát nepostarali my. Určitě to divákům vrátíme příště,“ mrknul Adam, před kterého se na průběžnou třetí pozici šampionátu dostal kolega Markus Oestreich. Vršecký je pátý a i nadále vede, byť jen o jediný bod, Němec Hahn před Španělem Albacetem.
Red

Red