Krimi zprávy 33 týden

policie kresbaV rukou policistů skončil 22letý mladík z Roudnicka, který se chtěl obohatit nezákonným způsobem. V prodejně elektrospotřebičů uzavřel smlouvu o úvěru na nákup notebooku. Při sjednávání smlouvy uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnání, notebook ihned po odebrání obratem prodal jiné osobě a dohodnuté splátky nehradil. Policisté na základě zjištěných informací muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Svým jednáním dotyčný způsobil obchodní společnosti škodu ve výši 22 tisíc korun.
Navnadila ho peněženka
Do osobního vozidla zaparkovaného v obci Třebívlice se vloupal v úterý v odpoledních hodinách neznámý pachatel. Za okny vozidla ho zlákala zřejmě peněženka. Po rozbití skleněné výplně okénka si neznámý lapka odnesl dámskou peněženku s finanční hotovostí a doklady v celkové hodnotě 4 tisíc korun. Případem krádeže se zabývají lovosičtí policisté.
Navigace v kurzu
O víkendu se do osobního vozidla zaparkovaného v centru Litoměřic vloupal neznámý lapka. Zřejmě v nočních hodinách vnikl nezjištěným způsobem do vozidla a odnesl si navigační systém za 48 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.
Oznámení o krádeži navigačního systému z vozidla přijali v uplynulém týdnu také policisté ve Štětí. V tomto případě přišel poškozený o navigaci za 60 tisíc korun.
Lešení zmizelo
Od rekonstruovaného domu u obce Žitenice odcizil kdosi postavené lešení. Sadu železného lešení postaveného u zdi domu rozebral a odvezl z úterý na středu pravděpodobně v nočních hodinách. Majitel domu vyčíslil škodu na 7500 korun. Policisté po neznámém pachateli pátrají pro podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

 

V polovině uplynulého vnikl neznámý pachatel na rekreační pozemek zahrady u řeky Labe ve Štětí. Po překonání oplocení si odnesl stan, několik plných lahví piva, brýle a další zde uložené věci. Dále na pozemku poškodil dětský bazén. Stopa z místa činu policisty zavedla až k 31leté ženě. Dotyčné na základě zjištěných informací sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody. V případě soudem uznané viny jí hrozí až tříleté vězení.
Navštívil loď
Neznámý pachatel navštívil zakotvenou loď na břehu řeky Labe u Roudnice nad Labem. V časných ranních hodinách vnikl na palubu lodi a odnesl si mobilní telefon a sportovní tašku s ošacením, doklady a finanční hotovostí. Hodnota odcizených věcí je vyčíslena na 56 tisíc korun. Případ vyšetřují roudničtí policisté.
Kolo nezajistil
Jízdní kolo zmizelo v pondělí ve večerních hodinách před jednou restaurací na Libochovicku. Majitel kolo neuzamkl a vzdálil se od něj. Toho zřejmě využil neznámý lapka, který si jej v nestřeženém okamžiku přivlastnil. Poškozený vyčíslil škodu na 10 tisíc korun. Po pachateli a jízdním kole pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

Nadýchal 2,08 promile!
Na cestu vozidlem se zřejmě řádně posilnil alkoholem 40letý muž z Libochovic. V pondělí krátce po půlnoci byl kontrolován policejní hlídkou při řízení osobního vozidla v Libochovicích. Řidič jevil známky požití alkoholu a dechová zkouška to potvrdila. Nadýchal 2,08 promile! Policisté na základě zjištěných informací muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

15. 8. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red