ÚZSVM prodává zabavené auta a další

Luxusní automobil značky Jaguar, sportovní vozy Mazda, motorka a dokonce i stavební stroj patří mezi movitý majetek pocházející z trestné činnosti, které aktuálně nabízí na svém webu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Výběrová řízení ke zmiňovaným dopravním prostředkům zajišťují zaměstnanci odboru Odloučené pracoviště Litoměřice (Územní pracoviště Ústí nad Labem).
Zájemci si mohou pořídit automobil Jaguar 3,0 V6 Executive, modré barvy, rok výroby 2002, jehož minimální kupní cena přesahuje 92 tisíc korun. V nabídce jsou také tři vozidla Mazda RX 8, černé metalické barvy, vyrobené v letech 2004 a 2005. Nejlevnější z nich je na prodej za minimální cenu 105 tisíc korun, nejdražší za 198 tisíc korun. Za poslední z trojice sportovních vozů musí případný kupec zaplatit nejméně 141 tisíc korun.

Zajímavou položkou v nabídce je i silný motocykl Honda SC 59 CBR 1000 RR, červenočerné barvy, vyrobený v roce 2008. Jeho minimální cena je 76 tisíc korun. Za částku převyšující 60 tisíc ÚZSVM dále nabízí vůz Volvo S40 1.9D, modré barvy, rok výroby 2003 a za necelých 20 tisíc korun i modrý Peugeot 206 z roku 2001. Zatím neúspěšně se vedlo mohutnému rypadlu-nakladači Komatsu WB 97 S-5 z roku 2008. Jeho minimální cena byla v posledním kole výběrového řízení stanovena na 1,48 milionu korun. Další kolo i s novou, nižší cenou proběhne v nejbližší době.

ÚZSVM v rámci své činnosti realizuje nejen nemovitosti v podobě staveb a pozemků, ale také movité věci získané z odúmrtí, mezi nimiž převažují předměty z vybavení domácností, jako jsou například obrazy, nábytek, sklo či porcelán. Další movité věci pak pochází z trestné činnosti a jsou zajišťovány na základě zákona č. 279/2003 Sb. Nabízená vozidla propadla státu s tím, že jejich původní majitelé si je pořídili za nelegálně získané finanční prostředky. Správou a následným prodejem těchto dopravních prostředků pověřila ústeckou pobočku ÚZSVM Policie ČR, Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, služby kriminální policie a vyšetřování Ústí nad Labem. Podrobnější informace o prodeji lze získat na webových stránkách ÚZSVM http://www.uzsvm.cz/majetek/prodej-moviteho-majetku/.

file:///C:/Users/honza%20%C5%A1/Documents/print%20screen/uzsvm3.jpgfile:///C:/Users/honza%20%C5%A1/Documents/print%20screen/uzsvm4.jpg

Red

Red