krimi zprávy z 12.9.2012

Ohrožoval silniční dopravu

Policisté ve středu sdělili obvinění 38letému muži z okresu Litoměřice pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Obviněný muž v blízkosti železničního přejezdu v Roudnici nad Labem odcizil napájecí kabel, který byl pod napětím a sloužil k napájení světelného zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu. Svým jednáním způsobil poruchu zabezpečovacího zařízení pro silniční dopravu. Muž byl zadržen na místě činu a dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu přesahující dvě promile. Za své jednání může být odsouzen až k 6 letům vězení.

 S lahví utekl    

Nákupní centrum ve Štětí navštívil v pondělí neznámý pachatel. Lahev tvrdého alkoholu chtěl pronést pokladnou bez placení. Pracovníci prodejny chtěli zlodějíčka zadržet, ale to se jim nepodařilo. O lahev se málem popral a nakonec se mu podařilo utéct. Pro trestný čin krádeže pátrají po neznámém pachateli roudničtí policisté.

 Vybrali klubovnu

O víkendu vnikl neznámý pachatel otevřeným oknem do klubovny v Lovosicích. Odnesl si zde uloženou finanční hotovost ve výši 1 600 korun. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude se před soudem zodpovídat z přečinu krádeže.
V pondělí využil neznámý pachatel k vniknutí do domu u Roudnice nad Labem také otevřeného okna. Jeho kořistí se stal notebook, který v místnosti nalezl. Škoda je vyčíslena na 7 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.

Platit nechtěla
Za nezákonné jednání byla zadržena mladá žena v lovosické prodejně. Vyhlédla si parfémy, které se pokoušela pronést přes pokladnu bez placení. Tohoto jednání se dopustila přes to, že za podobný skutek byla v posledních třech letech pravomocně odsouzena. Za opakovanou majetkovou trestnou činnost jí může postihnout až tříletý trest odnětí svobody.

Kámen skončil ve výloze
Kamenem házel v pondělí 23letý mladík do skleněné výlohy prodejny ve Štětí. Hod ho přijde draho, neboť škoda na rozbité výloze je vyčíslena na 15 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci, za který trestní zákoník stanoví až roční trest odnětí svobody.

 

Red

Red