Krimi zprávy z regionu

 

policie auto detailZajištěný stroj se vrátí k majiteli

Až osm let za mřížemi mohou strávit dva muži, kteří chtěli podvodným jednáním přijít k finančním prostředkům. Počátkem října tohoto roku po předchozí domluvě 47letý Lovosičan a 39letý muž z Terezínska uzavřeli se stavební firmou smlouvu o pronájmu pracovního stroje. Předmětnou smlouvu uzavírali s úmyslem, že pracovní stroj nevrátí, ale bude prodán další osobě. Bezprostředně poté pracovní stroj v hodnotě vyšší než jeden milion korun skutečně prodali. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil oba dotyčné z trestného činu podvodu, jejich trestní stíhání probíhá na svobodě.

Nález zatajil

V úterý přijali litoměřičtí policisté oznámení o ztrátě peněženky. Mladý muž svou peněženku s doklady a finanční hotovostí ztratil během dne v okolí litoměřického nákupního centra v ul. Želetická. Po zjištění této skutečnosti peněženku hledal, ale marně. Zřejmě si jí přivlastnil neznámý nálezce. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a po pachateli pátrají.

1-Roudnice-21_800V Roudnici řádil vandal

Na sklonku uplynulého týdne řádil v Roudnici nad Labem vandal. Poničil čtyři lampy veřejného osvětlení na mostě přes řeku Labe. Odstranit následky jednání neznámého vandala bude stát nejméně 7 tisíc korun. Pro trestný čin poškození cizí věci po neznámém pachateli pátrají policisté z místního obvodního oddělení

 Očesal stovku stromů 

Během uplynulého víkendu očesal kdosi v soukromém sadu stromy hrušní. Po rozstřižení oplocení vnikl neznámý pachatel do soukromého ovocného sadu u obce Křešice a očesal přibližně 100 stromů hrušní, z nichž si odnesl okolo 1000kg ovoce. Při krádeži došlo také k poškození drátěné podpěry stromů. Majitel sadu vyčíslil škodu na více jak 20 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.
Peněženku si přivlastnil
Neznámá osoba si přivlastnila peněženku, kterou poškozený z neděle na pondělí ztratil v roudnické ulici Havlíčkova. Peněženku s obsahem finanční hotovosti a dokladů tak poškozený hledal marně a ztrátu oznámil na policii. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pátrá se po pachateli.

Alarm ho zahnal
Do pohostinství na Roudnicku se v pondělí v nočních hodinách vloupal zloděj. Po násilném překonání vstupních dveří vnikl do objektu, ale odcizit nic nestihl. Po spuštění zabezpečovacího zařízení z místa utekl. Škoda způsobená poškozením dveří je vyčíslena na 1 tisíc korun. Po neznámém pachateli pátrají roudničtí policisté.

Vyzvedl cizí peníze

Až dva roky za mřížemi může strávit 22letý muž ze Štětí, který vyzvedl z bankomatu peníze na cizí platební kartu. V polovině června tohoto roku odcizil platební kartu ženě jdoucí po ulici z nesené kabelky. Následujícího dne se mu podařilo na odcizenou kartu, vyzvednou finanční hotovost z bankomatu. Na sklonku uplynulého týdne policisté muže vypátrali a na základě zjištěných informací mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Nekradl poprvé
Při krádeži paštiky a čokolády byl v sobotu po poledni přistižen 31letý muž z Lovosicka. V lovosickém nákupním centru si vybral zboží, ale platit se mu nechtělo. Po projití pokladnami bez placení byl zastaven pracovníky prodejny a předán policistům. Následně se ukázalo, že zákon neporušil poprvé a jeho jednání tak policisté kvalifikovali jako trestný čin, za který může jít až na tři roky do vězení.
Hmyz zastaví, zloděje ne …
Síť proti hmyzu nezastavila lapku, který hledal svou kořist v jednom libochovickém domě. Po vytržení sítě vnikl pootevřeným oknem do domu a odnesl si kompletní pneumatiky a křovinořez. Majitel objektu vyčíslil škodu na více než 14 tisíc korun. Pro trestný čin krádeže po neznámém lapkovi pátrají libochovičtí policisté.
Odneslo to vozidlo
Z pátku na sobotu zřejmě pod rouškou tmy řádil v Lovosicích neznámý vandal. Jeho terčem se stalo na ulici zaparkované vozidlo. Oprava poškrábaného laku karoserie a uražené zpětné zrcátko vyjde majitele na více než 23 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.
16. 10. 2013

nprap. Pavla Kofrová

 

Red

Red