Krimi zprávy

Využil lsti; Na druhý pokus; Poškodil lak

74letou paní z Roudnice nad Labem okradl v pondělí neznámý pachatel. V dopoledních hodinách zavolal seniorce s tím, že její vnuk má dopravní nehodu a potřebuje peníze. Uvedl, že počká před domem a peníze mu odnese. Důvěřivá stařenka vzala veškeré úspory, které měla doma a odnesla je před dům. Údajný kamarád jejího vnuka si peníze převzal, řekl, že se jmenuje Novák a odešel neznámo kam. Poškozená žena přišla o 60 tisíc korun. K popisu muže seniorka uvedla pouze, že jednalo o muže ve věku okolo 40let, bílé pleti, krátkých hnědých vlasů oblečeného v hnědo-béžovou mikinu. Za trestný čin podvodu hrozí neznámému muži v případě dopadení až pětileté vězení.

Na druhý pokus
V uplynulém týdnu se vloupal neznámý pachatel do zaparkovaných vozidel v Roudnici nad Labem. Nejprve vnikl po rozbití skleněné výplně okna do vozidla značky Škoda a pokusil se odcizit autorádio, což se mu nepodařilo. Dále na stejném místě vnikl shodným způsobem do vozidla značky Opel a zde už byl úspěšnější. Z vozidla si odnesl autorádio v hodnotě 2 tisíc korun. Pro trestný čin krádeže po neznámém lapkovi pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

Poškodil lak
V nočních hodinách na úterý poškodil neznámý vandal osobní vozidlo zaparkované před domem v Litoměřicích. Nepravidelnými rýhami poškodil povrch laku po celé pravé části vozidla značky Škoda. Poškozený vyčíslil škodu na 8 tisíc korun, policisté případ prošetřují jako přečin poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

27. 11. 2012

LITOMĚŘICE – Odvezl ho zloděj; Otevřené dveře; Pro bonbony hřešil

Páteční nákup masa se prodražil 40letému muži ve Štětí. Jízdní kolo zaparkoval před prodejnou masa a ponechal jej nezajištěné. Situace využil neznámý lapka, který si volně odložené horské jízdní kolo přivlastnil. Poškozený vyčíslil škodu na 15 tisíc korun, policisté případ prošetřují jako přečin krádeže a po pachateli i odcizeném bicyklu pátrají.

Otevřené dveře
O víkendu zlákaly otevřené vstupní dveře panelového domu v Lovosicích neznámého lapku. S nekalými úmysly vnikl do domu a pokoušel se vypáčit dveře do spíže bytu. Naštěstí byl vyrušen jedním z obyvatel domu a utekl. Pro trestný čin porušování domovní svobody a pokus krádeže po neznámém pachateli pátrají policisté z místního obvodního oddělení.

Pro bonbony hřešil
S kapsami plnými bonbónů chtěl z lovosické prodejny v pátek odejít bez zaplacení 29letý muž z Ústí nad Labem. Neunikl ale pozornosti ostrahy, která zloděje zadržela do příjezdu policistů. Ti několikrát trestanému recidivistovi sdělili podezření z přečinu krádeže, jeho vyšetřování probíhá na svobodě.

Red

Red