Pozor na internetové podvodníky!


V souvislosti, s množícími se útoky zločineckých skupin z jižních zemí, zaměřených na kriminalitu po Internetu, jejichž hlavní činností je vylákání citlivých osobních údajů od oběti a také vtažení oběti do promyšleného podvodu prostřednictvím lákavých obchodních návrhů, doručených formou elektronické pošty, žádá policie občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při korespondenci prostřednictvím elektronické pošty a nesdělovali svoje citlivé osobní údaje neznámým osobám. Z obsahu podezřelé elektronické komunikace policejní orgán zjistil, že neznámá osoba, vydávající se z

mára

a zaměstnance cizozemské banky, ze zjištěných případů uvádí např., že disponuje jměním okolo 20 milionů britských liber po zemřelém obchodním magnátovi a oběti nabízí, že část tohoto jmění na ni převede. Hlavním předpokladem pro převedení částky, je sdělení osobních údajů a následně zaplacení nemalé částky za celní výlohy, poplatky za daně apod. Finanční prostředky, které oběť vynaloží a převede na cizozemský bankovní účet, již nikdy neuvidí a nikdy neobdrží ani slibované, neexistující jmění.
Výše uvedenou trestnou činnost páchají v rámci celého světa dobře organizované skupiny cizinců. Peníze zpravidla putují na střední východ či do jižních zemí a z účelově založených kont jsou přeposlány do bank třetího světa, kde už je nelze dohledat. Samotné šetření věci zpravidla naráží na absenci mezinárodních smluv o policejní spolupráci u zúčastněných států, případně „nedohledatelnost“ místa a toku peněz odkud probíhala komunikace.
Pozor na internetové podvodníky.mp3

Red

Red