Květnový Závod míru juniorů ozdobí špičkoví jezdci a muzeum cyklistiky

Na začátku května se na několik dní usadí v Ústeckém kraji ti nejlepší juniorští cyklisté z celého světa. Od 4. do 7. května na ně čeká třetí z celkových devíti podniků nejprestižnější světové série Junior Nations´Cup – Závod míru juniorů, letos už jeho 46. ročník. S akcí seznámil hejtmana Oldřicha Bubeníčka sám ředitel soutěže Svatopluk Henke.

Do tradičního dějiště závodu se sjede na sto padesát cyklistů. „Pozvánky jdou pětadvaceti nejlepším státům žebříčku Mezinárodní cyklistické federace UCI. I letos proto očekáváme vysokou účast dvaadvaceti až pětadvaceti šestičlenných týmů,“ podotkl Henke, který se sám stal legendou, když byl začátkem roku Českým olympijským výborem povýšen do Síně slávy Unie profesionálních trenérů.

 

V letošním roce by se po dlouhých šesti letech měl na startu objevit i ryze domácí závodník, tedy odchovanec pořadatelského týmu CK Slavoj Terezín. O vstupenku do reprezentačního týmu si svými výsledky řekl Jan Kašpar z Českých Kopist. Na jezdce od čtvrtka do neděle čeká téměř čtyři sta závodních kilometrů. Pořadatelé zásadní změny tentokrát nechystají. I když jednu novinku vlastně připravují. „Chtěli bychom v Terezíně otevřít muzeum silniční cyklistiky, v pevnostním objektu Kavalír II., kde by byly vystaveny dresy, medaile nebo i kola slavných závodníků z řad českých i zahraničních,“ dodal Svatopluk Henke.


Ředit el závodu Svatopluk Henke na návštěvě u hejtmana Oldřicha Bubeníčka

 

Red

Red