Litoměřické svátky hudby přivítají v srpnu světové umělce

 

Přestože poslední srpnový víkend je pro mnohé v nedohlednu, už dnes mohou Alena a Zdeněk Kuldovi z pořádajícího spolku Musica et Education představit program a jména umělců světových jmen.

10616618_524923334309336_5862585932616465645_nJak přiblížila Alena Kuldová, letošní ročník bude v první třetině obou koncertních večerů zasvěcen 260. výročí narození hudebního genia W. A. Mozarta. Do instrumentálního koncertního večera bude zařazena nedávno objevená věta z jeho koncertantní symfonie pro housle, violu, violoncello a orchestr. “Pokud nebude do konce srpna nikde jinde v České republice hrána, oslavíme v Litoměřicích premiéru,“ prozrazuje jedna z hlavních organizátorek. Stěžejním bodem instrumentálního koncertního večera bude provedení vynikajícího Brahmsova dvojkoncertu pro housle, violoncello a orchestr. Rovněž do operního koncertního večera budou zařazeny dvě árie a jeden duet z oper W. A. Mozarta. Chybět nebudou ani árie z oper skladatelů Verdiho, Doniccetiho a Rossiniho. Oba koncertní večery bude doprovázet opět vynikající a osvědčená Plzeňská filharmonie pod taktovkou Tomáše Braunera.

Z umělců už dnes potvrdili účast v zahraničí uznávaný violoncellista Petr Nouzovský, zároveň s ním tradičně vystoupí houslový mistr Václav Hudeček.  Představí se také violistka Kristina Fialová, laureátka řady mezinárodních cen. Operní koncertní večer rozzáří držitelka ceny Thálie 2001 Simona Houda Šaturová, která je stálým hostem Théatre de la Monnaie v Brusel. Vystoupí s tenoristou Petrem Nekorancem, který je členem Bavorské státní opery.

„Po podpisu smlouvy s uměleckou agenturou, zastupující sólové umělce, nyní řešíme organizační záležitosti. Jednáme především o financích.  Dotace z Ústeckého kraje a ze Státního fondu kultury již byly schváleny a smlouvy jsou před podpisem. Postupně probíhají další jednání se sponzory i s mediálními partnery, zajišťujeme ubytování pro umělce a řadu dalších záležitostí,“ vyjmenovává Zdeněk Kulda.

 

Zodpovídá: Ing. Marie Logrová

Red

Red