Lovosice budou mít workoutové hřiště

workout1

LOVOSICE – Na Osmičce vyroste úplně nové workoutové hřiště s fitness nářadím, rehabilitačními stroji a hřištěm na petangue. Mini komplex bude umístěn za budovou Základní umělecké školy.

Pro fitness hřiště byla zvolena sestava venkovního nářadí v podobě různých bradel, hrazd a posilovacích pomůcek. Hřiště bude mít bezpečnostní gumovou dopadovou plochu. Rehabilitační a relaxační park je navržen především pro seniory. Jeho součástí bude například masážní zařízení, pomůcka pro procvičování ramen a pasu nebo různá šlapadla. Součástí mini areálu bude také hřiště na petangue. Vše bude doplňovat nový městský mobiliář.

Workoutové hřiště je první z mnoha úprav, které lesopark Osmička čekají. Součástí připravované revitalizace je například vznik takzvaného „broukoviště“. Do budoucnosti uvažujeme o lezecké stěně nebo grilovacích centrech. V současné době se také připravuje projekt na rozšíření veřejného osvětlení. Rádi bychom, aby Osmička byla moderní městský park, kam budou občané chodit za odpočinkem a sportem,“ uvedl Vladimír Šuma místostarosta města.

Hřiště by mohla být hotová již do konce září.

Kocánková Ivana

tisková mluvčí

Městský úřad Lovosice

416 571 114

739 028 813

ivana.kocankova@meulovo.cz

Red

Red