Lovosičtí gymnazisté myslí logicky, jsou v mezinárodním finále BRLOHu

ŘEŠENÍ LOGICKÝCH ÚLOH / Čtyřčlenný školní tým je na průběžném šestém místě, účastnily se více než čtyři stovky družstev z Česka i Slovenska

LOVOSICE – Smíšený reprezentační tým lovosického gymnázia se v závěru října definitivně probojoval do mezinárodního finálního kola (Česká republika a Slovensko) meziškolské soutěže v řešení logických úloh s názvem „BRLOH“.
Školní tým gymnazistů ve složení Adéla Hanková, Šimon Malý, Jan Preiss a Martin Štyks je po základních kolech nyní mezi všemi gymnázii průběžně na skvělém šestém místě,  což jim zaručilo postup do sedmičlenného mezinárodního finále (to se uskuteční v počátku listopadu v Brně). Do uvedené soutěže se přitom zaregistrovalo celkově takřka 450 týmů (z toho více než dvě stovky gymnázií z celé ČR i Slovenska), které řešily ve třech kolech logické úlohy různé obtížnosti.
A že úkoly nebyly vůbec jednoduché, potvrzovali i mnozí učitelé, kteří tým připravovali. Školní tým GYMLOVO zvládl vyřešit všech 29 úloh, když pouze dvakrát se mu nepovedlo odpovědět správně hned na první pokus. Jak bylo uvedeno, mezinárodní finále se uskuteční již brzy v Brně na jedné z tamních univerzitních fakult. „Je to výtečná vizitka zejména pro samotné žáky a jejich vedoucího učitele. Nicméně i pro školu je to velmi dobrá reklama. Je to důkaz toho, že i menší regionální gymnázium může díky individuálnímu přístupu ke studentům v tvrdé konkurenci poté uspět,“ uvedl k tomu ředitel školy Marek Bušek.
Red

Red