"Lovosičtí gymnazisté na misi v Istanbulu"


MEZINÁRODNÍ PROJEKT / Mladí studenti spolupracují s tureckou a italskou školou

LOVOSICE / ISTANBUL – Pětičlenná (tři studenti a dva učitelé) delegace zástupců lovosického gymnázia tráví tento týden na pracovním výjezdu v tureckém Istanbulu. Důvodem jejich cesty je úvodní schůzka koordinátorů a žáků jednotlivých škol, které se v rámci programu COMENIUS účastní mezinárodního školního projektu (české gymnázium spolupracuje se tureckou a italskou školou). 
Zástupci gymnázia z našeho kraje se v rámci uvedené aktivity v místě velmi rychle aklimatizovali a čile zahájili faktickou spolupráci se svými kolegy a vrstevníky na projektu. V rámci tzv. „mobilit“ je čeká celá řada úkolů a povinností, a to nejen nyní u Bosporu ale následně i v Lovosicích a Itálii. V metropoli na pomezí Evropy a Asie však zbývá zároveň čas např. i na seznámení se zdejší architekturou, životními zvyky ale také na návštěvu atraktivního tradičního balkánského fotbalového derby.
Není to naše první působení v programu COMENIUS. Jsme rádi, že se škole v tomto smyslu daří. Předpokládám, že i nynější působení v projektu proto náš tým zvládne se ctí,“ uvedl k tomu ředitel české školy Marek Bušek.

Red

Red