Lovosičtí gymnazisté ovládli mezinárodní MF Náboj

 
LOVOSICE – S nemalým očekáváním se v minulých dnech vydávala výprava reprezentantů lovosického gymnázia do Prahy  jeden z týmů zde hodlal atakovat v mezinárodní matematicko-fyzikální soutěži s názvem MF náboj jednu z vůbec nejvyšších příček (soutěž hostilo pražské Gymnázium Christiana Dopplera).
mfUvedené klání odstartovalo ve stejný okamžik na všech řešitelských místech v Česku i na Slovensku, což letos představovalo celkem 272 čtyřčlenných týmů, složených z žáků 8.-9. ročníků ZŠ (resp. odpovídajících ročníků víceletých gymnázií). Cílem je během určitého časového limitu vyřešit co možná nejvíce postupně zadávaných úloh. V počátku se sice na předních místech držely zejména týmy z prestižních velkých pražských gymnázií, ale lovosičtí Kvartáni z týmu GYMLOVO MASTERS se tím nenechali nijak vyvést z míry a trpělivě pracovali na dalších a dalších úlohách. A konečný výsledek byl pro školu doslova excelentní! Uvedené družstvo lovosických gymnazistů (ve složení Eliška Krátká, Šimon Malý, Jan Preiss a Dominik Vrba) totiž zvítězil, a to dokonce v celkovém mezinárodním porovnání! „Jejich výkon představuje pro naši školu skvělou reklamu. Je zároveň potvrzením, že díky úsilí a práci dokážeme směle konkurovat  daleko větším zavedeným prestižnějším školám,“ uvedla k tomu učitelka matematiky Jana Štyksová, která obě družstva v soutěži vedla.
Za zmínku stojí i výkon druhého týmu (Jakub Kafka, Linda Vrbová, Lada Krofingerová a Natálie Tichá), který nakonec skončil v osmé desítce celkového pořadí. Všichni mladí matematici zasluhují uznání za své výkony, vedení školy jim poděkovalo za vzornou reprezentaci gymnázia. Více (info o soutěži, výsledky, zadání i řešení úloh) najdete na: http://naboj-junior.fks.sk/cz/onaboji/index.html.
Red

Red