Zlatý Hrdlička v  kumite

DSC_0752 Pražská sportovní hala při Sport hotelu Průhonice hostila, pod hlavičkou České Unie Bojových Umění, 3. kolo Národního poháru mládeže. Tato letošní poslední soutěž nabídla 380 závodníkům závěrečnou možnost zisku bodů pro postup na prosincové Mistrovství České republiky.

Lovosičtí závodníci ukázali, že se s nimi musí na republikové úrovni počítat. Spolu s ústeckými kolegy SKR SPORT UNION získali dokonce zlatý pohár za druhé místo v počtu nasazených závodníků. (větší počet nasadil pouze českobudějovický Fight club, který také vyhrál i prvenství v klubových medailích).

DSC_0749

Na nejvyšší příčku dosáhl, hned v úvodních kategoriích kumite Ondřej Hrdlička, který vybojoval v kategorii starších žáků 60kg zlato medaili. „Dařilo se mi bodovat nejen s gyakucuki (úder rukou) ale již i s kopy na horní pásmo. To jsou techniky, které mě v současnosti nejvíce baví“, svěřil se úspěšný závodník.

Ten zaznamenal v poslední době nárůst svého zápasového potenciálu a díky častým startům na soutěžích se zlepšil i právě v technice kopů.

Stříbrnou medaili si tentokráte přidal do sbírky Petr Marschall, který v kategorii juniorů do 68kg zůstal pomyslně na „rukavicích“ Chrudimskému z Jablonce.

Na takto exponovaném turnaji, kde se setkala celá republiková mládežnická špička, je třeba si vážit i míst mimo stupně vítězů“,poznamenal lovosický trenér Rajchert a dodal, že i čtvrté místo K.Procházkové (kumite st.ž.nad 50kg) se počítá jako úspěch. S bramborou se tentokráte musel v kata smířit i favorit této disciplíny P.Marschall, který při cvičení postupové sestav Unsu krátce zaváhal a připravil se tak prohrou o možnost postupu do finále.

Red

Red