Lovosičtí gymnazisté se znovu zapojují do mezinárodní spolupráce

LOVOSICE – Navzdory období letních prázdnin je na lovosickém gymnáziu v poslední době velmi živo, velmi příznivá informace ohledně mezinárodních aktivit byla totiž potvrzena této škole v uplynulých dnech. Národní agentura evropských projektů potvrdila účast Gymnázia Lovosice v rámci aktuálního školského mezinárodního projektu s názvem: „From Baltic Sea to Messina Strait and from Gibraltar to Bosphor (Istanbul); the events, people and artifacts which contribute to the European Citizenship and culture“.

Uvedený projekt byl agenturou konečně schválen a lovosické gymnázium se tak stalo jednou ze čtyř evropských škol, které se na finální realizaci budou v následujících dvou letech aktivně podílet. Při uvedené mezinárodní aktivitě se čeští gymnazisté z Lovosic budou aktivně potkávat a pracovat se svými kolegy z Itálie, Turecka a Španělska (dalším třem žadatelům z Lotyšska, Chorvatska a Portugalska účast na projektu bohužel národními agenturami schválena nakonec nebyla).
„Jedná se samozřejmě o skvělou informaci, jde o velký úspěch školy. Prakticky tak tímto navazujeme na dřívější mezinárodní aktivity naší školy. Studenty i učitele čeká sice velký kus práce, ovšem chci věřit tomu, že opětovně zajistíme škole, městu i kraji náležitou a účinnou reprezentaci,“ uvedl k tomu ředitel gymnázia Marek Bušek. Podle jeho dalších slov z účasti vyplývá i schválení grantu ve výši dvacet tisíc Euro, které budou školou využity k samotné realizaci mezinárodního projektu v letech 2012 až 2014. Již v říjnu tohoto roku se tak uskuteční první pracovní schůzka v tureckém Istanbulu, a to za účasti jednotlivých školních koordinátorů této rozsáhlé přeshraniční aktivity.
další info:
Red

Red