Lovosičtí gymnazisté spolupracují s českými olympioniky

AKTIVITA / Okresní kolo Odznaku olympijských nadějí v loňském roce jejich školní tým vyhrál
LOVOSICE / NYMBURK – Za účasti tělocvikáře Gymnázia Lovosice Jiřího Willnera (vlevo na fotografii, s garantem projektu vítězem olympijských her v atletickém desetiboji Romanem Šebrlem) se v minulých dnech uskutečnil přípravný seminář a workshop Odznaku všestrannosti olympijských nadějí, tzv. Letní OVOV Camp“, v Numburce. Uvedená aktivita je sportovní pohybovou soutěží smíšených týmů základních škol, jejíž okresní kolo na Litoměřicku v uplynulém školním roce právě tým GYMLOVO vyhrál.
V rámci tohoto kempu vedle jiného zaznělo, že projekt OVOV by neměl být nyní chápán pouze jako jednorázová sportovní akce ale především jako dlouhodobý výchovný a školní proces, který vede děti k aktivnímu způsobu života. Cílem je zejména zapojit školy, učitele, děti a jejich rodiče do sportovní výchovy, která je utvářena učiteli tělocviku ve spolupráci se sportovními reprezentanty olympioniky (záštita – např. Robert Změlík, Roman Šebrle, Šárka Kašpárková atd.). V rámci kempu, kterého se vedle lovosické školy nyní účastnila další stovka zástupců různých typů škol z celé České republiky se uskutečnila i praktická výuka a ukázka všestranných pohybových cvičení, určených žákům druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií.
„V rámci akce zaznělo hodně aktuálních i zcela nových aktuálních poznatků z profesionální i i školní pohybové tělovýchovné praxe. Postřehy chceme v tomto školním roce proto postupně zavádět co nejrychleji i do hodin tělocviku na naší škole,“ uvedl k tomu tělocvikář lovosického gymnázia Jiří Willner.
FOTO: ARCHIV GYMLOVO
Red

Red