Mšené lázně – Podzimní street prázdniny se setkaly s ohlasem

Ve spolupráci s MŠ a ZŠ Mšené-lázně se uskutečnil v termínu podzimních prázdnin zajímavý projekt. Jeho cílem bylo především ukázat mladým lidem možnosti street artu. Ve třech dnech se tak účastníci věnovali graffiti, hip-hopu, stylingu a fotografování.

Díky dotaci Ústeckého kraje z programu „Volný čas 2016“ byl zajištěn materiál a pomůcky pro realizaci dílen. První den byl zasvěcen graffiti. Začal přípravou návrhu, pak se všichni přesunuli na koupaliště, kde si mohli vyzkoušet oprav dové vytváření „výtvorů“ na zeď.

Následující den byl ve znamení stylingu a fashion a zaujal především děvčata. Začalo se přednáškou, pokračovalo se líčením či barvením. Došlo i na extravagantní účesy. Další den byl věnovaný nacvičování sestavy hip-hopu a fotografování. Výsledné fotografie byly vystaveny při závěrečné páteční prezentaci pro veřejnost.

Zlatým hřebem třídenního snažení byla večerní akce. Zde chtěli žáci předvést rodičům, přátelům a veřejnosti, co se v projektu naučili. Módní přehlídka, vystoupení hip-hopu, ukázka graffiti byla proložena videoprojekcemi fotografií. Účastníkům se celá akce moc líbila.

Připravila: Olga Marejková, vedoucí vychovatelka ŠD
Kluky bavilo fotografování.

unnamed-3

Holky se pro změnu zabavily u stilingu. 

unnamed-4

Děvčata si to užívala.

unnamed-5

Účastníci projektu si vyzkoušeli i graffiti.

unnamed-6

unnamed-7

 

Red

Red