Na Charitě se opět soutěžilo, tentokrát navíc zdravě

 

 

 

Diecézní charita Litoměřice se zapojila do již šestého ročníku kampaně „Místa přátelská seniorům“, letos s akcí „Soutěžit je zdravé aneb zdravě jíst – zdravě žít“.

Akce byla určena všem seniorům z Litoměřic a okolí. Účast byla skutečně nemalá, celkem na Charitu zavítalo 72 lidí, převážně žen.

Soutěž spočívala v ochutnávání smoothie koktejlů a rozpoznávání použitých surovin. Účastníci si tedy mohli vyzkoušet, jak chutná zdravá svačina, otestovat své chuťové buňky a někteří dokonce objevili pro ně doposud nepoznané druhy ovoce.

Ve chvilce čekání na vyhodnocení vítězů mohli zhlédnout seriál „Byl jednou jeden život“ na téma „Trávení“, což sklidilo nečekaný úspěch.

Mezi nejúspěšnější patřily tři dámy, které vyhrály věcné ceny v podobě balíčku z ovoce a jiných pochutin. Nikdo však neodcházel s prázdnou. Každý si odnesl na památku propisku, případně ovoce k občerstvení.

Také prostory Charity byly otevřeny všem, co měli zájem se porozhlédnout nebo nakoupit v Charitním šatníku, odkud mnozí neodcházeli s prázdnou.

Všem hostům Charita děkuje za návštěvu a již se těší na příští ročník.

, charita, litoměřice

 

Red

Red