Na Zahradu Čech přišlo 80 tisíc návštěvníků

ZaW1Podzimní  veletrh, který o uplynulém víkendu skončil na výstavišti, byl pro výstaviště Zahrada Čech prubířským kamenem.  Při  všeobecném celorepublikovém poklesu zájmu o výstavy a celkovém stavu české ekonomiky můžeme být velmi spokojeni. Výstavu navštívilo 80.000 platících návštěvníků.  Účastnilo se jí 370 vystavovatelů, z toho 45 prodejců se zahradnickým sortimentem a  dále zde bylo zastoupeno 180 prodejců  zahradní a lesní techniky, zahradní keramiky, závlah, skleníků i zahradního nábytku.


Přestože se snažíme nabídku rozšiřovat, hlavně v oblasti zahradního sortimentu, návštěvníci očekávají i sortiment doplňkový. Největší zájem byl o stromky a keře, sazenice růží i jahod, spokojeni mohli být prodejci s občerstvením.

zaW3Tradiční soutěže s časopisem Receptář  sledovalo se zájmem široké publikum. Atraktivní podívanou nabídlo finálové předvedení receptů na téma: „Neobvyklé ingredience v české kuchyni“. Diváci ochutnávali i fandili s moderátorem Petrem Novotným. Město Litoměřice připravilo zajímavou přednášku o využití tepla z 5 km hlubokých vrtů pro výrobu elektřiny a teplé vody.

Vinaři z pavilonu G vyhlásili vítěze soutěže Champion víno Zahrady Čech, kterým se stalo víno Chardonnay ročník 2012 z Vinařství  Metroflora , s.r.o. Milotice. Časopis Zahrádkář předal ceny za soutěže k Roku rajčat: Nejtěžší rajče, Nejzajímavější kolekce rajčat a cenu Křišťálové jablko.

Návštěvníci hodnotili kladně i nové soutěžní expozice ukázkových zahrad nazvané Nejkrásnější zahrada 2013. Hlavní cenu přisoudila odborná porota zahradě s názvem“ Je tak, jak je, a bude tak, jak bude“  ateliéru  T e r r a   f l o r i d a  v.o.s., Praha – zaměřenému na zahradní a krajinnou tvorbu.  Pro příští ročník Zahrady Čech budeme tuto část expozice rozšiřovat a návštěvníkům nabídneme větší počet ukázkových zahrad.

ZaWV pátek 20. září jsme se také podíleli na tenisovém turnaji osobností Zahrad Čech Open. Tenis si přišly zahrát osobnosti,  jako jsou  Marie Retková, Stanislav Hložek, Aleš Valenta, Filip Renč, Pavel Nový, Milan Pitkin, Roman Skamene a další.

Vzhledem k nestálému počasí, kdy byl pouze jeden celý slunečný den, hodnotíme výstavu jako velmi podařenou. Obzvláště pokud si uvědomíme, že nový obchodní tým tuto akci pořádal poprvé.

Jiří Škvor, ředitel výstaviště

Red

Red