Ne-volim.cz

Rozhovor s nejmladší kandidátkou, do Evropského parlamentu, v ČR (pr)

Sabino, většina lidí tě nejspíš nezná, řekni nám něco o sobě.

V současné době žiji v Kvasinách. Studuji v Hradci Králové na Metropolitní univerzitě Praha, obor Mezinárodní vztahy a evropská studia. Mezi mé koníčky patří hispanistika a cestování, ráda trávím čas s přáteli.

Je ti 21 let a podle Českého statistického úřadu jsi nejmladší kandidátka v České republice. Co na tuto pozici říkáš a proč ses rozhodla kandidovat do Evropského parlamentu?

Pozice nejmladšího kandidáta mě velmi překvapila, vzhledem k tomu, že do euro voleb se většinou hlásí spousta mladých lidí. Mám známé, kteří se politice aktivně věnují, a právě jeden z nich mi kandidaturu do Evropského parlamentu nabídl.

Co vůbec říká tvoje okolí na to, že z tebe možná bude europoslankyně?

Rodina a přátelé mě v kandidatuře podporují a v práci mi už nikdo neřekne jinak, než „paní europoslankyně“, takže v případě mého neúspěchu očekávám, že mě překřtí na „zkrachovalou europoslankyni“.

Jakému tématu by ses chtěla v Evropskémparlamentu věnovat?

Chci se věnovat převážně práci s mladými lidmi, kterým bych chtěla (v případě svého zvolení) nabídnout pracovní stáž v Evropském parlamentu a zasvětit je do fungování a práce Evropské unie. Chci důstojně reprezentovat Českou republiku a na plénu Evropského parlamentu otevřít problematiku boje proti suchu, které sužuje nejen nás, ale i celou Evropu.

Proč by měli voliči dát hlas právě hnutí NE-VOLIM.CZ, popř. tobě?

Jsme parta mladých lidí, které nechybí odvaha a chuť do práce a proto se nejen za naše voliče chceme poprat v Evropském parlamentu. Já osobně si myslím, že mám co nabídnout, ať už je to znalost jazyků a práce Evropské unie nebo mladý a svěží pohled na věc.

Je něco, co bys chtěla vzkázat voličům?

Přijďte k volbám, nadáváním u televize nic nezměníte.

Red

Red