Nejpilnější čtenáři byli odměněni

březen 2013 | Autor: Klára Kolorosová
V rámci „Března – měsíce čtenářů“ bylo oceněno šest nejpilnějších čtenářů roudnické knihovny. Výhercům, rozděleným do dvou kategorií – dospělý a dětský čtenář, předal v pondělí 4. března na sále knihovny ceny starosta Vladimír Urban, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ing. Petr Kaspar a pracovnice Městské knihovny E. Špindlera paní Jana Novotná a vedoucí paní Lenka Ječná.

První místo v kategorii dospělých obsadila Danuše Hirschová, která si zapůjčila v loňském roce 450 knih. Na druhé příčce se umístila Marta Šašková s počtem 336 půjčených knih a třetí byla Zdeňka Palkosková s počtem 246 knih. Mezi dětmi se na Roudnicku našli také pilní čtenáři. Výhercem titulu „Čtenář roku“ se stal Tomáš Kraupner, který si do roudnické knihovny v roce 2012 přišel pro 166 knih, druhé místo patřilo Zorce Krobové se 134 půjčenými knihami a třetí pozici zaujala Andrea Fuksová s počtem 111 knih.

„Děkuji celému kolektivu knihovny za jejich celoroční výbornou práci a všem oceněným gratuluji a přeji dobrý zrak na čtení knih,“ řekl při svém závěrečném proslovu starosta Urban.

Red

Red