Peruc – první výstava bude o Vodopádech ČR

V Galerii u Plazíka na Peruci bude zahájena výstava fotografií cestovatele – cyklisty Josefa Sedláčka z Loun Vodopády České republiky (zejména Krkonoš a Jeseníků).

Vernisáž proběhne 8. března 2014 ve 14 hodin. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky až do 27. dubna 2014 od 10 do 17 hodin. Pro účastníky turistického pochodu Předjaří v Poohří, který startuje ze Slavětína a prochází i Libochovickem, bude výstava přístupná již od 8. hodiny dopolední. Autor i majitel galerie vás srdečně zvou.

Josef Sedláček

sedláčekNarodil se v roce 1978 v Žatci, nyní žije a pracuje v Lounech. Mezi jeho zájmy patří cykloturistika, fotografování a sport. Své fotografie již publikoval na internetových stránkách s přírodní a turistickou tématikou,na krusnohorsky.cz. Ve Slavětíně v Galerii Konstantina Biebla se konala (březen – prosinec 2013) výstava fotografií s názvem Rozhledny Ústeckého kraje. Do časopisu Turista č.6/2013 přispěl článkem o neznámém vodopádu v Rychlebských horách.

Jak jsem se dostal k cykloturistice:

V roce 2006 jsem viděl v televizi pořady „Rozhlédni se, člověče!“ a „Zpět k pramenům“, oba mě zaujaly a poznal jsem při jejich sledování krásy naší vlasti. Omezil jsem cestování k moři, koupil jsem si kolo a začal jsem plánovat a realizovat výlety po naší republice. Navštívil jsem mnoho rozhleden, při výletech jsem také začal objevovat krásu vodopádů. Poslední dobou se mi zalíbily vodopády, které se u nás vyskytují nejvíce v Krkonoších a Jeseníkách. Během sedmi let, co se věnuji cykloturistice, patří mezi moje nejoblíbenější místa naší republiky Krušné hory, Jeseníky, Česko-Saské Švýcarsko a Český les. Také jsem navštívil příhraniční oblasti Německa, Polska a Rakouska, i zde jsem objevil plno zajímavých míst. Loni jsem s kamarády poprvé absolvoval delší desetidenní, zahraniční cykloturistiku ve Slovinsku, poznali jsme zase jinou krajinu a další zajímavosti místní přírody.

Od kompaktu k zrcadlovce:

Na prvních výletech na kole jsem používal fotoaparát Panasonic Lumix, což byl kompakt. Po čtyřech letech jsem zjistil, že se fotografování stalo nedílnou součástí cykloturistiky a že mám na ně vyšší nároky. Začalo platit heslo: „Bez foťáku ani kilometr.“ Abych mohl pořizovat kvalitnější záběry přírody, tak jsem si pořídil zrcadlovku Nikon, to že jsou snímky kvalitnější, to dokazoval zájem o výstavu rozhleden ve Slavětíně. Nejraději fotím výhledy a panoramata, za kterými podnikám výpravy a výstupy na kopce a hory, odkud si vychutnávám výhled do okolní krajiny.

 

Red

Red