Poplze – Advent ve školce

 

Rok uběhl jako voda a máme tady opět jedno z nejkrásnějších období v roce – Vánoce. . Spěch, nervozitu a napětí, které vidíme všude kolem nás, se snažíme nechat za dveřmi školky. Povídáme si o adventu, co to vůbec je, co toto období znamená. Připomínáme si vánoční zvyky a tradice, pečeme perníčky, zdobíme školku, nacvičujeme na vánoční besídku a samozřejmě se snažíme pro děti připravit zajímavé akce.

Mikulášská nadílka 104

Další týden nás čekalo vánoční vystoupení v domově důchodců a v Libochovicích v kulturním domě. Děti se těšily, že konečně předvedou to, co jsme společně nacvičili a musím říct, že se opravdu snažily a vystoupení se povedlo.Letos k nám opět přišel Mikuláš se svojí družinou a přinesl dětem dárečky a dobroty. Děti mu na oplátku zazpívaly a zarecitovaly. Vše se neslo v příjemném a přátelském duchu a ve školce vládla veselá nálada. Nadílky se zúčastnili i rodiče a sourozenci. Potom jsme se už velmi těšili na další plánovanou akci a tou byl výlet do Prahy na muzikál „Kapka medu pro Verunku“. Pravdou je, že na muzikál nejezdíme tak často a tak jsme s napětím očekávali, jak bude vše probíhat. Musím říct, že to byl opravdu nevšední zážitek a všichni jsme byli nadšeni. Krásná výprava, nádherný pohádkový příběh, chytlavé melodie a vtipné texty. Jedním slovem – nádhera.

vánoční vystoupení - Tři lípy 017

Také nás čekala jedna ne zrovna vánoční akce a sice měření zraku firmou Premium Clinic s.r.o. , která se k nám do školky dostala díky projektu CEPÍK, do kterého jsme se zapojili. Je to projekt, který se zaměřuje na zdravý životní styl a snaží se ho dětem přiblížit přijatelnou a srozumitelnou formou.

A aby toho nebylo málo, tak jsme ještě naplánovali společný výlet s rodiči do Mostu do divadla Rozmanitostí na vánoční pohádku „Půjdem spolu do Betléma“. Bylo to moc pěkné představení a doufám, že jsme všichni nasáli vánoční atmosféru a uvědomili si, že více než kopa dárků pod stromečkem, je důležitá láska, pohoda a klid.

Na závěr bych chtěla poděkovat těm, kteří nám v letošním roce pomáhali, popřát všem krásné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší.

Za kolektiv MŠ Poplze Rýdlová Hana zást.ředitelky

Red

Red