Posluchačům virtuální univerzity třetího věku začínají prázdniny

univerzita-3-veku-2013

Pravidelně každých čtrnáct dní  se společně scházeli na přednáškách v přízemí městské knihovny, konzultačního střediska virtuální univerzity třetího věku ve Štětí.

Dvacet posluchačů pilně studovalo a úspěšně ukončilo v měsíci květnu letní semestr, který byl věnovaný Čínské medicíně v naší zahrádce. Přednáškami posluchače provázel lektor Ing. Ivan Jablonský, CSc., který se zabývá pěstováním čínských léčivých hub, pěstováním některých adaptogenních rostlin a rostlin tradiční čínské medicíny. Absolventi studia získali přehled o základních principech tradiční čínské medicíny, a z přednášek si odnesli také několik receptů jak si připravit blahodárný odvar z bylin.

V letních měsících čeká posluchače konzultačního střediska zasloužený čas na relaxaci. Na začátku října bude poté otevřen zimní semestr, ve který se bude  zabývat novým tématem, kterým je Kouzelná geometrie.

Tento typ studia je určen seniorům se statutem důchodce, invalidní důchodce bez rozdílu věku a osoby kategorie 50+. Zájemci naleznou více informací o průběhu studia a o konzultačním středisku na www.e-senior.cz.

Red

Red