Střídavé úspěchy žen Sahary

sk sahara ilustrační obr07.05.2013 | Oldřich Bednář

14. – 17. kolo ročníku 2012 – 2013 odehrály ženy Sahary Vědomice se střídavými úspěchy. Bylo to především proto, že hrály s týmy z čela tabulky své soutěže. 

SAHARA – Souš

Nejdříve to bylo dne 14. 4. družstvo Souše na domácím hřišti. Ženy Sahary začaly toto utkání bez respektu a od počátku si vytvářely řadu šancí ke skórování. Byly to především šance Phillipové a Plívové, které ale zůstaly neproměněné. Postupně tak rostl tlak hostujících hráček. Vše ale odrážela spolehlivá obrana Sahary. Teprve ve 44´ se Souši podařilo vstřelit první gól. V druhé části hry začaly hráčky Sahary opět velmi dobře i přes pokračující tlak a přitvrzení hry hráčkami Souše. Obrana Sahary pod vedením Hausnerové však fungovala spolehlivě. Naopak hráčky Sahary se snažily rychlými protiútoky skóre srovnat. Nepodařilo se to však ani Zahálkové a to střelou jen do horního břevna, Mázlové se nepodařilo protlačit míč do prázdné branky a střela Rzycké skončila také na horním břevnu. V 86´ se zadařilo hostům, když překonali domácí brankářku Feixovou střelou z dálky a zvýšili na 0:2. V závěru utkání se ještě duo Plívová – Rzycká pokusilo rychlou akcí snížit, ale střela šla jen těsně vedle branky hostí. Přes prohru Sahary to byl vyrovnaný zápas. 

Lisušín – SAHARA

Další zápas sehrály ženy Sahary 28. 4. na hřišti soupeře v Libušíně. Přijely sem ve značně oslabené sestavě. Úvod patřil domácím. Hned v první minutě dali gól. Sahara se sice vzchopila, hra se vyrovnala, ale bez šancí na obou stranách. Ve 30´ se radovaly opět domácí hráčky, kdy po chybě v obraně Sahary zvýšily skóre na 2:0. Ve druhé půlce se podařilo Kláře Rzycké po samostatném úniku a obehrání brankářky snížit na 2:1. Vzápětí v 70´ mohla vyrovnat Kubrichtová, ale nastřelila jen břevno. Sahara se snažila vyrovnat i dalšími útoky, nejblíže k tomu měla hned dvakrát Zahálková a pak Rzycká. Všechny střely šly jen těsně vedle. Nakonec se radovaly domácí hráčky, když v 87´ po samostatném úniku upravily skóre na konečných 3:1. 

Chýše – SAHARA

Na svátek práce dne 1. 5. odjely hráčky Sahary na dohrávku utkání z 12. kola do Chýše. Marodka stále trvala a také probíhající maturity ovlivnily účast hráček. Byly povolány posily na střídavý start z Dukly Praha. Tereza Bobková se musela postavit do branky, Jitka Krejzová šla do zálohy. Cílem Sahary bylo uhrát rozumný výsledek, braly by remízu. Od úvodu patřilo hřiště domácím, ale obrana Sahary dlouho odolávala. První gól tak padl v 11´ a byl do sítě Sahary. Ve 25´ se však Rzycké krásným útokem a dorážkou do prázdné brány podařilo vyrovnat na 1:1. V druhém poločasu se opět Sahara především bránila, na útoky nebyly síly. Remíza by byla dobrá. Ale v 64´ domácí hráčky zvýšily na 2:1, v 68´na 3:1 a svou výhru potvrdily proměněnou penaltou v 83´. Konečný stav tak byl 4:1. 

SAHARA – Dubice

Tuto neděli 5. 5. sehrály ženy Sahary konečně zápas na domácím hřišti. Protivníkem jim bylo družstvo žen z Dubice. Marodka většiny hráček byla u konce a tak Vědomice nastoupily v silné sestavě. Naopak Dubice měla problémy s obsazením. Sahara se tak pustila od úvodu do útočné činnosti. Již ve 2´ přišly šance Rzycké, Plívové, Zahálkové, ale brankářka Dubice je vychytala. Teprve ve 12´ domácí potvrdili převahu pěknou akcí, kdy Rzycká zatáhla zleva, vystřelila, trefila však jen břevno, ale Zahálková pohotově dorazila do sítě – 1:0. Ve 24´ Plívová založila ve středu hřiště útok, přihrála skrz obranu hostí na Rzyckou a ta prostřelila brankářku na 2:0. Ve 30´ opět velká šance Zahálkové, ale střílela vedle. Úspěšná byla až šance v 38´, kdy probíhal útok Rzycké, Plívové, obě vystřelily, ale neuspěly, až na potřetí se to podařilo Cankářové – 3:0. Ve druhé části utkání hned v úvodu střídá Phillipovou Platilová Andrea a Duníkovou Maruška Larišová. A tlak na hosty neustává. V 52´ zatáhla Plívová zprava, přihrála zpět Zahálkové a ta střelou do horního růžku branky zvýšila na 4:0. Vzápětí v 54´ Cankářová ze středu nahrála Rzycké a ta spolehlivě zvedla skóre na 5:0. Hostům se sice podařilo v 63´ snížit na 5:1, ale ženy Sahary již utkání nepustily a v 79´ ještě zvýšily na 6:1, když Zahálková proměnila rohový kop, který si brankářka vyrazila do své sítě. Dubice se ještě pokusila o závěrečný tlak, ale ženy Sahary ho ustály a zaslouženě vyhrály. Příští utkání sehrají hráčky Sahary s týmem žen z Ústí nad Labem a to v sobotu 11.5. od 13,00 hodin na hřišti v Brné. 

Red

Red