Přijďte si na zámek pro neopakovatelný zážitek VIDEOMAPPING28.července letošního roku uplynulo 150 let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších českých vědců. Je jím J.E. Purkyně, lékař, vědec, humanista, vlastenec. Město Libochovice, ve spolupráci se Státním zámkem Libochovice, se rozhodlo připomenout život a dílo, tohoto renesančního člověka akcí, která se uskuteční 24.srpna v prostorách francouzské části libochovického zámku.

 Je až symbolické, že si osobu J.E.Purkyně, připomeneme videomappingem. Ptáte se proč? Celý život se pan Purkyně věnoval studiu lidských vjemů a smyslů. Videomapping v sobě ukrývá ty dva nejdůležitější. Zrak a sluch. Pro návštěvníky je připraveno skoro 10ti minutové video, které představí ty nejdůležitější okamžiky ze života libochovického rodáka a jeho objevy, mající vliv i na soudobou medicínu. Promítání bude o to zajímavější, že se kompletní video bude promítat na fasádu zámku v Libochovicích. 

 Neváhejte a dorazte i vy. Jedineční audiovizuální show, překrásné prostředí zámku a moderní zábava v jednom. A kdy? 24.srpna po západu slunce, to je zhruba ve 21.30. Kde? V zámeckém parku v Libochovicích. Za kolik? Zcela zdarma.Red

Red