Projekt – Stromy pro Štětsko

Nebývalé sucho v posledních letech způsobilo, že v krajině uschlo mnoho jehličnatých stromů. Město Štětí společně s firmou Mondi Štětí proto přichází s projektem Stromy pro Štětsko, který by měl vrátit zeleň do města a místních částí.

V rámci projektu mohou občané regionu společně zasadit okrasné a ovocné stromy zpět do krajiny. „Chceme tím podpořit společně boj proti suchu, změnám klimatu a zároveň chceme zlepšit naše životní prostředí v našem regionu,“ uvedl k projektu starosta města Štětí Tomáš Ryšánek.

Jak mohou občané postupovat? Po registraci na webových stránkách města a vyplnění krátkého a jednoduchého objednávkového formuláře (bude k dispozici od 15. 9. 2019 do 15. 10. 2019) obdrží každý registrovaný účastník akce strom dle vlastního výběru s osobní cedulkou se jménem sázejícího.

Zapojit se tak mohou i celé rodiny, každý člen rodiny může zasadit jeden svůj strom. Ke svým stromům se mohou vracet a kontrolovat jak se jim daří a v době sucha ho podpořit zálivkou.

Sázet mohou účastníci na svých soukromých zahradách bez omezení, nebo na vybraných pozemcích města Štětí (místa budou upřesněna). Předání a výsadba stromů proběhne 26. října 2019 v 9:00. Stromy se budou předávat na Novém náměstí ve Štětí.

Nákup stromů a zápůjčku nářadí na akci zajistila firma Mondi Štětí společně se Zdravým městem Štětí a MA21, Nadací Dřevo pro život a Štětskými komunálními službami.

Red

Red