Radost ze hry se Souší

23.09.2013 | Oldřich Bednář

DSC07905Tento víkend 22.9. se ženy Sahary Vědomice utkaly na domácím hřišti s obávaným soupeřem z minulých let – Baníkem Souš. Nastoupily v základní sestavě, se 13 hráčkami a to – Feixová, Froncová, Zahálková (78´ Kubrichtová), Phillipová, Cankářová, Hausnerová, Hašková, Plívová, Rzycká, Tesařová, Platilová Michaela a na lavičce zůstala Krolopová. Pro pracovní vytížení a nemoc nemohly nastoupit Platilová Andrea, Duníková, a Šípová.

Domácí ženy od počátku nastoupily do zápasu aktivně a vytvořily si převahu na hřišti a také řadu šancí. V 10´ prošla Rzycká obranou hostí a šla sama na brankářku, vystřelila, ale jen do ní. Následovaly šance hostí při dvou rohových kopech, ale obrana domácích vše ustála. V 19´ se šance otočily, Rzycká opět zatáhla zleva až do vápna hostí, přihrála na druhou stranu vápna na volnou Plívovou a ta střelou z voleje umístila míč do sítě  – 1 : 0. Sahara měla dále jasnou převahu, dvojice Rzycká – Plívová neustále brejky zaměstnávala obranu a brankářku hostí. Neprolomily však střeleckou smůlu. V této smůle jim zdatně asistovaly Zahálková i Cankářová a poločas tak skončil bez dalších branek.

Ve druhém poločasu opět lepší na hřišti byla Sahara a tentokráte to potvrdila i zvýšením skóre na 2 : 0. V 52´ se Rzycká opět zmocnila z levé strany vápna hostí míče, tentokrát nevystřelila, ale jako u první branky, přihrála na druhou stranu vápna na volnou Zahálkovou a tato s jistotou zvýšila vedení domácích žen. Hned v následující minutě mohla zvýšit skóre Cankářová, která byla sama před brankářkou hostí, ale při přehazování míče z pravé nohy na lepší levačku, ji obránkyně zezadu stačila míč vypíchnout. V polovině poločasu se Sahara mírně stáhla, snažila se držet míč na svých kopačkách a vysílat dopředu, do rychlých brejků Rzyckou a Plívovou. To se jim vcelku dařilo, i když je musela několikrát podržet i brankářka Feixová. Zejména Plívová měla řadu šancí, ale nevyužila jich. Hosté se snažili útočit, ale naráželi na pozornou obranu domácích před jejich vápnem. V závěru utkání se Sahara ještě pokusila o mohutný nápor, do šancí se dostali Rzycká, Plívová i Cankářová, ale vždy hosty zachránila velmi dobře chytající Trpálková. Přesto se radovala Sahara. Již v 91´ hosté ve svém vápně faulovali Cankářovou. Rozhodčí nařídil penaltu a exekuce se ujala Plívová, ta nezaváhala a s jistotou ji proměnila. Konečný stav utkání tak byl 3 : 0 pro domácí ženy Sahary Vědomice.

Tímto vítězstvím se Sahara Vědomice posunula na 5. místo tabulky Divize žen – A. Na prvního v tabulce jim zbývají jen 2 body.

Následující utkání se koná v sobotu dne 28.9. na hřišti v Brném s Ústím nad Labem.