Roudnice – Miminkem roku 2013 je Michal Zemanec

miminko roku Přivedla jste na svět syna Michala v roudnické porodnici, proč jste si vybrala zrovna tuto porodnici? 

Já jsem nakonec také ráda, že jsem mohla rodit zde, v roudnické porodnici, protože na začátku těhotenství ještě nebyla jistota, že se oddělení vůbec otevře a pokud ano, tak zda to bude už v termínu porodu. Slyšela jsem, že se do porodnice vrátilo část původního personálu, na který se vždy pěla chvála, takže jsem neváhala. Navíc bydlím nedaleko a při komplikacích bych byla brzy v rukou profesionálů.

 

Co považujete za výhodu rodit v porodnici jako je roudnická? Je to hlavně přístup lidí i celková atmosféra. Není to porodnice, kde by porody běžely jeden za druhým, i když bych vám to přála. Ale takto zase mají všichni na nás maminky více času.

 

Jakou zkušenost máte s přístupem personálu porodnice? 
Já jsem přišla do porodnice po termínu, aby mi pomohli vyvolat porod a již od začátku se o mě všichni starali a vše mi vysvětlili. Doktoři i sestřičky byli příjemní. To platí i o dětském oddělení. V porodnici jsem byla týden, takže jsem měla šanci zažít snad všechny doktory i sestry. Musím vypíchnout i příjemný personál, který nám donášel jídlo a uklízel pokoje. Vždy do pokoje vnesli příjemnou náladu.

miminko roku+Měla jste dostatek informací a jak jste byla spokojená se službami během pobytu v porodnici?

Ano, dostatek informací jsem měla již od začátku. Neustále mě monitorovali a hlídali jestli je miminko v pořádku. Po 2 dnech se nakonec přistoupilo k vyvolání porodu definitivně. Bohužel se nepodařilo porodit přirozenou cestou, vzhledem k bolestem a nepostupujícímu porodu jsem musela podstoupit císařský řez. Ten provedl pan primář s Mudr. Amrylajeva. Všichni mě uklidňovali a také anesteziolog mi vše podrobně vysvětlil, jak to bude probíhat při císařském řezu a také potom. Bylo štěstí, že jsem ho musela postoupit, protože měl Michal omotanou šňůru kolem krku a tudíž by tento postup byl stejně nutný.Měla jsem jen částečnou anestezii a proto jsem ho mohla ihned poté vidět a i přiložení k prsu bylo brzy. To mi přijde jako rozumnější přístup, než celková anestezie.Zároveň se mi líbilo, že jsem mohla slyšet co se děje na sále a jak miminko křičí, takže ihned přišla úleva, že je vše v pořádku.

miminko roku.jpgěV roudnické nemocnici vytvářejí příjemnou rodinnou atmosféru pro pacienty, můžete to potvrdit nebo by jste něco doporučila změnit?
To určitě mohu potvrdit. Všichni byli skvělí, celé 2 dny co jsem čekala zda porod přijde nebo mi budou muset pomoci panovala výborná nálada, takže jsem se toho vůbec nebála. Byla jsem na dvoulůžkovém pokoji a tak jsem měla více klidu pro sebe i pro miminko. Vše na pokoji bylo při ruce (oblečení, koupání) a hned vedle sociální zařízení. To všechno ohromně usnadní první dny, kdy navíc po císařském řezu není tolik síly.

Pro  maminky nově zajišťují v porodnici možnost dostat po porodu sadu fotografií novorozeného miminka, jak se vám tato novinka líbí?
Určitě bych této možnosti využila, kdyby byla i za mého pobytu. Je to krásná památka na miminko jen chvilku po narození. To se doma většině lidí nepovede vyfotit.

Pokud budete znovu rodit, využijete služeb roudnické porodnice?
100% ano. Byla jsem maximálně spokojená!

pozn red: V Roudnické porodnici se od začátku roku narodilo 40 dětí v poměru 21 holčiček a 19 kluků. Anketu

redakčně upraveno

Red

Red