Slavoj BK Litoměřice doma dvakrát neůspěšně

První prosincový den hostili starší minižáci tým z Ústí nad Labem, největšího konkurenta v boji o první příčku oblastního přeboru.

Bohužel na nás přišel smolný den. Sestava pro tato utkání byla ochuzena o tři hráče základních pětek – Jakuba Trusinu, Adama Jelínka a Dominika Švába. V úvodu první čtvrtiny prvního zápasu se navíc zranil Vojta Puchar a ve hře už nemohl pokračovat.

Do hry zbylo už jen deset hráčů ročníků, nezbytné minimum pro sehrání utkání. K tomu všemu navíc jsme část druhé čtvrtiny prvního zápasu hráli jen ve čtyřech, kdy pro krvácení z nosu po nárazu do protihráče odstoupil Kryštof Ivančo.

Přes všechny nepříjemnosti s nouzovou sestavou jsme zejména ve druhém utkání soupeři houževnatě vzdorovali. Srážely nás ale zejména ztráty míčů v první pětce při přechodu na útočnou polovinu, kdy Vojtova nepřítomnost byla velmi znát. Neubránili jsme soupeřův pick and roll.

Slavoj BK Litoměřice – BK Ústí nad Labem 41:54 (11:20, 7:9, 4:16, 18:9)

Slavoj BK Litoměřice – BK Ústí nad Labem 39:44 (12:11, 10:9, 8:15, 9:9)

Celkově byla slabá obranná činnost, kde se jen Martin snažil vyvíjet tlak na hráče s míčem. Pro každého platí, že by neměli fňukat, když se nedaří podle představ, když nepromění šanci, když rozhodčí neodpíská nějaký faul nebo podobně – jen ještě víc zabrat.

I v této sestavě však byl soupeř k poražení. V první řadě ale hledejme chyby u sebe, kde nedostatečná úroveň individuálních dovedností a pomalost některých hráčů jim neumožňuje zapojit se proti silnějšímu soupeři jak do útoku, tak do obrany.

Dobře ale za takové utkání, kde se hlavní nedostatky projeví. Takových víc. S chutí do dalšího tréninku, ať v příštím utkání v Ústí 23.3. dokážeme Ústí porazit.

V dalším kole jedeme 15.-16.12. do České Lípy a tím se dostane soutěž do své poloviny.

zdroj: http://www.slavojbklitomerice.cz

Red

Red