ROUDNICE VYZVALA OBČANY K ÚČASTI NA DEMONSTRACI

Včera se v zasedací místnosti roudnické radnice uskutečnilo společné jednání zastupitelů města Roudnice nad Labem a vedení roudnické nemocnice. 

Hlavním tématem jednání bylo zachování akutní lůžkové péče v Podřipské nemocnici s poliklinikou Roudnice n. L., s. r. o.
„Všichni přítomní zastupitelé se shodli na tom, že zachování lékařské péče ve stávajícím rozsahu je pro region nezbytné,“ řekl starosta města Vladimír Urban.
S žádostí o podporu zachování roudnické se vedení města písemně obrátilo na ministra zdravotnictví Leoše Hegera, ředitele krajské pobočky VZP v Ústí nad Labem Petra Veselského, ředitele VZP Pavla Horáka, Svaz zdravotních pojišťoven ČR, senátora Hassana Meziana, hejtmanku Janu Vaňhovou, Petra Severu z odboru sociálních věcí a zdravotnictví Ústeckého kraje a na poslance zvolené za Ústecký kraj.
Zastupitelé podporují protestní shromáždění, které se uskuteční 17. listopadu od 10 hodin před roudnickou nemocnicí. „Vyzýváme občany, aby se demonstrace a protestního průvodu, který povede od nemocnice na Karlovo náměstí, zúčastnili a vyjádřili tak podporu tomuto zařízení,“ uvedl Urban.
Red

Red