Roudnice – Zdeněk Škromach na návštěvě Podřipské nemocnice


škromach roudnice Pro zachování a rozvoj nemocnice v Roudnici nad Labem se vyslovil při návštěvě Podřipské nemocnice s poliklinikou Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu ČR. „V principu jako sociální demokracie nepodporujeme privatizaci nemocnic.

Ale pokud nemocnice již privátní jsou, měly by mít stejné podmínky bez ohledu na to, kdo je vlastníkem nemocnice. Hodnocena by měla být kvalita zdravotní péče a podmínky, které zdravodnická zařízení mají. Pokud jde o financování, zdravotní pojišťovny by neměly rozlišovat nemocnice podle toho, kdo je vlastníkem. Navíc za stejné výkony by nemocnice měly dostávat stejnou výši plateb,“ konstatoval po prohlídce Podřipské nemocnice Zdeněk Škromach. „Zdravotnictví jako daně je vždy politikum. Vždy se střetává souboj o velký finanční balík, který je určen pro zdravotnictví.

škromach roudnicešNa druhou stranu by se mělo hledat věcné řešení. Je důležité nastavit takový zdravotnický systém, kde všechny typy zdravotnických zařízení budou mít jistotu své existence. Jsem přesvědčen, že peněz na zdravotnictví je hodně, jen je to o způsobu financování,“ podotkl Zdeněk Škromach. Na prohlídce nemocnice byl s místopředsedou Senátu ČR i litoměřický senátor Hassan Mezian a starosta města Roudnice nad Labem Vladimír Urban.

 

 

 

 

škromach roudniceěškromach roudnice+

Red

Red