Roudnický košt a Rock fest se v sobotu koná

 

koštvláček Nultý ročník ochutnávky vín se v Roudnici nad Labem uskuteční v sobotu 8. 6. 2013 od 10. hodiny dopolední v komnatách lobkowiczkého zámku. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka vín z vinařství od Mělníka přes Roudnici nad Labem po Malé a Velké Žernoseky. Dále vinařství z Chrámců, Slaného, Kutné Hory, Lán a Prahy.

Mezi zámeckými branami jsou připraveny atrakce pro dovádění dětí: kolotoč, jumping, malování na obličej, koníčci a další. Vstup je hlavní zámeckou branou z Očkovy ulice. Otevřen je také románský hrad, vstup z Karlova náměstí před mostem. Lobkowiczké zámecké vinařství připravilo prohlídky výrobního zázemí pod zámkem, přístup z Poděbradovy ulice od nádraží dle šipek k vinařství.

Program: Zahájení koštu v 10 hodin, vystoupení dětí z MŠ Pastelka Roudnice nad Labem, vystoupení dětí z MŠ Pohádka Roudnice nad Labem, od 10,30 do 11,30 hudební program pro děti v podání Mr. Farao, od 12 do 15 hodin Hudební program pro dospělé v podání Mr.

Farao, v 17 hodin vyhodnocení ankety (nejlepší víno oceňují sami návštěvníci), kolem 19. hodiny ukončení koštu. Po celý den zajištěno občerstvení.

rock fest rce

Odpoledne navazuje na košt přímo na nádvoří zámku rockový festival STAROPRAMEN „ROCKFEST“ ROUDNICE N. L. 2013. Obě akce probíhají souběžně, vstupné je oddělené. Více na www.roudnickykost.cz a www.rockfestcz.cz. Podstatná část zisku obou akcí bude převedena na pomoc postiženým povodní a odstranění škod. Přijďte se alespoň na chvíli odreagovat od nepříjemné reality.

Parkování je možné na běžných parkovištích na Husově a Karlově náměstí nebo v přilehlých ulicích. Parkování není možné na náměstí Jana z Dražic, v Havlíčkově a Poděbradově ulici. Příjezd do Roudnice nad Labem je možný zejména po silnici II/240 od dálnice D8 nebo ve směru od obce Polepy přes roudnický most. Nebo lze vlakem po trati Praha – Kralupy n. Vlt. – Lovosice – Ústí n. L. – Děčín.

Red

Red