Ručinský králem sportovců Ústeckého kraje za rok 2015

Nejúspěšnějším sportovcem Ústeckého kraje pro rok 2015 se stal litvínovský hokejista Martin Ručinský. Ten je momentálně v zámoří, cenu pro vítěze si převzal jeho otec Andrej Ručinský. Slavnostní akce se uskutečnila v mosteckém divadle.

Zlatý hoch z Nagana tak odsunul loňskou vítězku, chomutovsk ou plavkyni Simonu Baumrtovou, na druhé místo. Díky triumfu Vervy Litvínov v loňském ročníku obsadil v anketě, kterou podpořil i Ústecký kraj, hokejový brankář Pavel Francouz třetí příčku.

„Vážím si těch, kteří mají snahu něco dokázat. Jsem rád, že se zde vyhlašuje i kategorie mladých sportovců. A právě v této anketě mohou vidět, kam až se to dá dotáhnout. Pokud se budou snažit, skloubí talent s pílí a dřinou, mohou za pár let triumfovat v kategorii dospělých,“ uvedl při zahajovací řeči hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

A právě v kategorii mládeže předčila všechny nominované velmi talentovaná osmnáctiletá plavkyně Jazzmanů Žatec Lucie Svěcená. Druhá skončila Tereza Kudláčková z Aerobic clubu Ivy Mrňákové a bronzový skončil Ondřej Bišický, kanoista SC 80 Chomutov.

Na prvních třech místech mládežnických oddílů skončily TJ Kajak Děčín, FK Teplice U19 a juniorský fitness Club Louny. Mezi dospělými kluby nebylo o vítězi pochyb, zvítězili hokejisté Litvínova, druzí byli basketbalisté Děčína a třetí házenkáři Lovosic.

Handicapovaným sportovcem roku se stal atlet Petr Vrátil z TJ Nola Teplice, který se již připravuje na paralympijské hry do Ria. Trenéry roku se právem stali Radim Rulík a Miloslav Hořava, trenéři mistrovského Litvínova. Cenu Deníku dostal Martin Ručinský a Cenu Josefa Masopusta převzal Jan Štěrba, dlouholetý lékař FK Teplice. Jako poslední si ocenění v kategorii Masters převzala judistka Lenka Königová.
Členové TJ Kajak Děčín, vítězové v kategorii mládežnické družstvo roku 2 015

01
Vítězkou v kategorii jednotlivci mládež se stala žatecká plavkyně Lucie Svěcená.

02
Cenu Josefa Masopusta převzal z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka dlouholetý lékař FK Teplice Jan Štěrba.

03
O kulturní a dech beroucí vystoupení se postaralo duo Victor a Szymon

04
Simona Baumrtová se stala druhou nejúspěšnější sportovkyní roku 2015. Cenu předal mostecký primátor Jan Paparega.

06
Plavkyně po skončení akce rozdávala rozhovory.

07

Red

Red